21. 06. 2018 Nadácia Pontis

#GivingTuesday: Viac dôvodov na úsmev vďaka CURAPROX

CURAPROX vyčaril úsmev na perách 3 rôznym neziskovým organizáciám i svojim zamestnancom.

Spoločnosť CURAPROX sa minulý rok stala súčasťou dobročinnej iniciatívy #GivingTuesday a pridala sa tak k mnohým firmám zo Slovenska i celého sveta, ktorým osud iných nie je ľahostajný. Po malom prieskume na stránke #GivingTuesday o možnostiach, ako sa do iniciatívy zapojiť, sa zamestnanci CURAPROX rozhodli pomôcť viac než jednej organizácii.

Radosť ide cez žalúdok

Prvá vlna pomoci smerovala organizácii Depaul Slovensko, ktorá pomáha ľuďom bez domova. Ľudia bez domova patria do zraniteľnej skupiny, ktorá obzvlášť v chladnom vianočnom období potrebuje našu pozornosť a pomoc. Tím zamestnancov CURAPROX sa rozhodol vyčariť týmto ľuďom úsmev na tvári. Organizácii Depaul darovali finančný príspevok a materiálny dar príznačný pre CURAPROX – sto zubných kefiek. Zamestnanci CURAPROX navyše prispeli aj vlastným časom a kuchárskym umením. Počas dvoch dní sa stretli v priestoroch nocľahárne Depaul a navarili večeru pre ľudí bez domova.

Depaul si pomocnú ruku zo strany zamestnancov CURAPROX pochvaľoval. Kapustnica a guláš zožali veľký úspech a zamestnanci CURAPROX mali navyše možnosť stráviť čas so svojimi kolegami a vychutnať si skvelý pocit z pomoci ľuďom v núdzi. Navyše, takouto pomocou posilnili komunitného ducha vo svojom tíme. #GivingTuesday tak aj v prípade CURAPROX potvrdil, že byť štedrým sa oplatí.

Inšpirácia od fanúšikov na Facebooku

Curaprox zapojil do dňa darovania #GivingTuesday aj fanúšikov svojej Facebook stránky. Obrátili sa na nich s výzvou, aby nominovali organizáciu, ktorá by si podľa ich názoru zaslúžila pomoc. Týmto spôsobom CURAPROX nielen rozšíril medzi fanúšikov dobré správy o svojich dobročinných aktivitách, ale podporil aj ich angažovanosť a záujem o pomoc druhým. Ľudia mohli svoje odporúčania jednoducho vložiť do komentárov pod príspevkom.

CURAPROX nakoniec spomedzi odporúčaní vybral a podporil Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom a Asociáciu pomoci postihnutým APPA. „Veríme, že takto sme našu pozornosť, energiu a materiálnu podporu rozdistribuovali rovnomerne a podporili sme skupiny ľudí, ktorí viac dôvodov na úsmev skutočne potrebujú,“ povedala Eva Kimličková, marketingová manažérka CURAPROX.

Nasledujte príklad spoločnosti CURAPROX a zistite viac o bohatých možnostiach zapojenia sa do #GivingTuesday tu alebo si prečítajte ďalšie úspešné príbehy z minulého ročníka.

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. V týchto témach sme aj experti.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram