12. 10. 2016 Zodpovedné podnikanie

Hľadáme príklady úspešnej pro bono spolupráce

V hre je zaručená miestenka na Pro Bono Maratón v júni 2017.

V posledný októbrový týždeň prebieha celosvetová kampaň Global Pro Bono Week, ku ktorej sa aj my, v Nadácii Pontis, pripojíme. Chceme osláviť ďalší úspešný rok plný inšpirujúcich spoluprác medzi neziskovkami a profesionálmi z firiem, ktorí spoločne prispeli k menším či väčším zmenám. Povedzte nám, ako vašu neziskovku ovplyvnila úspešná pro bono spolupráca a získajte divokú kartu na budúcoročný Pro Bono Maratón.


Ste neziskovka, ktorej niekedy odborník

  • pomohol bez nároku na honorár?
  • prispel k vyriešeniu nejakého problému alebo zlepšil kvalitu vášho produktu?
  • pomohol efektívnejšie či kvalitnejšie realizovať váš projekt?

Ak áno, porozprávajte nám o tom, ako sa vám s odborníkom komunikovalo, v čom mala jeho pomoc najväčšiu hodnotu a čo sa vám vďaka pro bono podarilo dosiahnuť. Pokiaľ vás výsledok spolupráce motivoval k ďalšej zmene, ale na jej realizáciu potrebujete opäť pro bono pomoc, dajte nám o tom vedieť. Svoj príbeh posielajte na adresu barbora.palesova@nadaciapontis.sk.

Tie najzaujímavejšie príspevky uverejníme 28. októbra na našej stránke. Navyše jedna zo zapojených neziskoviek získa miestenku na budúci ročník Pro Bono Maratónu. Možno v júni 2017 bude tím profesionálov pomáhať práve vám v niektorej z vašich výziev.  

Termín zaslania príspevkov: o 12:00 na obed, dňa 27. 10. 2016  

Dĺžka: 150 – 500 slov
Vyhodnotenie výsledkov: 28. 10. 2016
Kontakt: barbora.palesova@nadaciapontis.sk

Odborníci z firiem počas Pro Bono Maratónu

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111