29. 11. 2015 Zodpovedné podnikanie

Hokejová legenda Michal Handzuš s Bayerom na akcii Biela pastelka

Viete, čo majú spoločné nadrozmerná krížovka, nevidiaci ľudia a hokejová hviezda Michal Handzuš? Podujatie Biela Pastelka! Prečítajte si o ňom viac.

Firma Bayer si pre nadšených okoloidúcich pripravila nadrozmernú krížovku. Trúfli by ste si na ňu?

Biela pastelka je verejná zbierka Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Jej výnos slúži na dofinancovanie aktivít, ktoré ľuďom s chorobami oka pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Aj tento rok bola súčasťou programu Bielej pastelky nadrozmerná krížovka spoločnosti Bayer, ktorú v Banskej Bystrici, počas už 14. ročníka tejto akcie, pomohli vylúštiť známe osobnosti. V sobotu 26. septembra mali návštevníci obchodného centra Európa možnosť vidieť v akcii pri lúštení dvoch super športovcov, a to hokejového reprezentanta Michala Handzuša, ambasádora celej kampane, a majstra sveta v chôdzi na 50 km Mateja Tótha.

Okoloidúci sa pristavovali pri stánkoch Únie nevidiacich, kde si mohli vyskúšať chôdzu s paličkou s prelepenými očami, pozrieť si ukážku vodiaceho psa a získať odborné poradenstvo pri meraní očí detských pacientov.

 

Zdroj: TS Bayer

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111