06. 12. 2013 Zodpovedné podnikanie

IKEA Nórsko pomáha predávať použitý nábytok

Nová kampaň v Nórsku pomohla mnohým zákazníkom zbaviť sa ich starého nábytku.

Tiež poznáte ten pocit, keď po kúpe nového kusu nábytku neviete, čo s tým starým? Na tento problém sa zamerala spoločnosť Ikea Nórsko, ktorá sa rozhodla, že bude pomáhať svojim zákazníkom predávať ich prebytočný nábytok.

V nedávno ukončenej kampani s názvom „The Second Hand“ sa Ikea svojich zákazníkov v Osle pýtala, či by prijali pomoc pri predávaní ich nepotrebného nábytku. Z oslovených ľudí bolo následne vybraných 50 dobrovoľníkov, ktorí priniesli svoj nábytok do štúdia, kde ho vyfotili a natočili aj krátke videonahrávky.

Počas nasledujúcich 8 týždňov Ikea spustila kampaň v tlači, televízii a na sociálnych sieťach. Každá reklama obsahovala nové výrobky obchodu a taktiež nábytok, ktorého sa chceli zákazníci zbaviť spolu s ich telefónnym číslom.

Facebooková stránka Ikea Nórsko sa dokonca premenila na dočasný blší trh, kde zákazníci mohli pridávať fotky svojho použitého zariadenia každú nedeľu. Položky boli zobrazované v presne stanovenom časovom rozhraní a po niekoľkých hodinách boli zo stránky vymazané.

Firma uviedla, že počas kampane sa predaj nábytku Ikea zvýšil a zároveň pomohla svojim zákazníkom k udržateľnosti.

Zdroje: popsop.comrandymatheson.com

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111