13. 09. 2017 Filantropia

Keď je výťah dôvodom na oslavu

V centre Imobilio, ktoré sa venuje zdravotne znevýhodneným, v piatok 8. septembra oslavovali.

Podarilo sa im totiž dosiahnuť významný míľnik – dokončili výťah, ktorý zásadne uľahčí pohyb klientom.  Za finančnou podporou tohto úspechu stojí aj Nadačný fond Telekom.

„My bariéry odstraňujeme, predsudky búrame a ľudom s ťažkým zdravotným postihnutím pomáhame postaviť sa na vlastné nohy.“ Touto vetou sa riadia v Imobiliu. No keďže klientmi sú ľudia s telesným postihnutím, schody v centre združenia pre nich predstavovali veľkú prekážku. S jej odstránením pomohli najmä dobrovoľníci, vďaka ktorým výťah dokončili.

Otvorenie a spustenie výťahu bolo pre klientov, pracovníkov a aj všetkých sympatizantov tohto diela veľkou udalosťou. Akcie sa zúčastnili aj osobnosti ako Beáta Dubasová, Adela Vinczeová či Jana Žitňanská.  

Centru pomohli aj dobrovoľníci z Nášho Mesta

Občianske združenie Imobilio je špecifické tým, že svoje centrum buduje takmer výlučne len za pomoci dobrovoľníkov. Združenie sa každoročne zúčastňuje aj najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku – Nášho mesta. V tomto roku sa skupina dobrovoľníkov Nášho Mesta pustila do omietkovania centra, ktoré sídli na Jamnického ulici v Bratislave.  

 

Pozrite si aj ďalšie fotky.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111