04. 08. 2017 Sociálne inovácie

Kvalitné vzdelanie nie je len o vyučovaní

Nadačný fond Mobis pomáhal školám zlepšiť podmienky, v ktorých sa žiaci učia.

Deti v školách trávia hodiny svojho času, a  tomu by malo zodpovedať aj prostredie. Nadačný fond Mobis pomáha zlepšovať a skrášľovať podmienky, v ktorých sa učia.  

Zrekonštruovali školy, či vybavili odborné učebne

Nadačný fond Mobis pomohol školám s úpravou tried, učební a areálu. Na tento účel poskytol v minulom roku vyše 40-tisíc eur.  Vďaka tomu mohli v Martine vybudovať nové oplotenie pre Základnú školu Alexandra Dubčeka.

Pri oprave plota a čistení okolia pomáhali aj žiaci. (zdroj: myturiec.sme.sk)

Zlepšili tiež podmienky pre športové aktivity detí v školskom klube. Do projektu boli navyše zapojení aj žiaci, rodičia a učitelia, čo napomohlo budovaniu vzťahov a posilneniu pocitu zodpovednosti za svoje okolie. Podobné rekonštrukcie sa konali aj v iných školách, od materských, cez základné až po stredné. Okrem rekonštrukcie bolo z fondu financované aj vybavenie odborných učení.  

Viac športu pre komunitu

Školy však neboli jediné zariadenia, do ktorých poputovali granty. Nadačný fond Mobis pomohol pri vytvorení Centra voľného času sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste, v ktorom sa stretávajú mnohí mladí ľudia. Práve takéto centrá im pomáhajú správne využiť svoj voľný čas. Okrem toho v meste vytvorili aj Záhradu knihomoľov, vďaka čomu sa u obyvateľov mesta darí zvyšovať záujem o čítanie.

Žilinské blatíčko nie je nič pre slabé povahy. (zdroj: zilina.sk)

Mobis tiež podporuje komunity v oblasti športu – vo Višňovej sa vďaka finančnej podpore podarilo vypracovať dokumentáciu na tribúnu pre miestne ihrisko. V Žiline zas zrekonštruovali vrchné poschodie lodenice, ktoré využíva vodácky oddiel TJ Sokol. Podpora smerovala aj pre  49. ročník medzinárodného cykloturistického podujatia Okolo Tatier 2016 a 2. ročník Žilinského blatíčka. Ide o  amatérsky prekážkový beh, z ktorého výťažok putuje na obnovu lesoparku Chrasť v Žiline.  

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111