30. 01. 2015 Zodpovedné podnikanie

Kvapka krvi v nitrianskom divadle

Spoločnosť Kaufland pripravila divadelnú kvapku krvi, v rámci ktorej 42 ľudí celkovo darovalo takmer 19 litrov krvi.

©Kaufland Slovenská republika, v.o.s.

Dovedna 42 ľudí sa v utorok 20. januára zapojilo do Zimnej divadelnej kvapky krvi v nitrianskom Divadle A. Bagara. Počas odberu, ktorý pripravil Kaufland v spolupráci so Slovenským Červeným krížom, Národnou transfúznou službou SR, mestom Nitra a Divadlom Andreja Bagara, darovali ochotní darcovia 18,9 litra životodarnej tekutiny.

Cieľom dlhodobej spolupráce Kauflandu so Slovenským Červeným krížom je organizovanie bezpríspevkového darovania krvi zamestnancami, ako aj oslovovanie a motivácia ďalších spoločností na zapojenie do týchto aktivít.

„Dnes sa do odberu krvi zapojili naši zamestnanci z predajní v Nitre, Galante, Seredi a Hlohovci. Radi sme im to umožnili, keďže chceme zapojiť do bezpríspevkového darovania krvi čo najviac ľudí. Zároveň je veľmi potešujúcim fakt, že mnoho z tých, ktorí sa do odberu zapojili boli prvodarcovia,“ povedal Martin Gärtner, hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika, v.o.s.

K zamestnancom Kauflandu sa pridali aj zamestnanci spoločností Foxconn, SE Bordnetze – Slovakia, InsData, zamestnanci divadla a tiež široká verejnosť. Medzi darcami nechýbali ani nitrianski hasiči, študenti či rodičia s malými deťmi.

Slovenský Červený kríž a jeho dobrovoľníci zabezpečili počas odberu krvi ukážky poskytovania prvej pomoci aj prevádzku provizórneho detského kútika.

Zdroj: TS Kaufland Slovenská republika, v.o.s.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111