21. 11. 2016 Nadácia Pontis

Mestský úrad v Košiciach s novinkou: Požiadavky si budú môcť vybaviť aj nepočujúci

Metropola východu myslí na všetkých svojich obyvateľov. Dokonca aj na takých, ktorí to v živote nemajú najľahšie. Dôkazom je zaujímavá novinka.

Postihnutie v rôznych formách človeka často obmedzuje v mnohých činnostiach. Jednoduché veci sa tak stávajú nesmierne náročnými. Nepočujúci sa však môžu tešiť. Pri návšteve mestského úradu, ktorý sídli na Triede SNP 48/A, je možné komunikovať s pracovníkmi pomocou elektronickej pomôcky.

„Vaše požiadavky vybavíme rýchlo a jednoducho cez Skype hovor s reálnym tlmočníkom,“ uvádza sa na oficiálnej webovej stránke Západu, mestskej časti známej pod názvom Terasa.

„Službu bezplatne prinášajú spoločnosť Telekom a Nadácia Pontis, a to v pondelok, stredu a piatok v čase od 8:00 do 20:00,“ píše sa na rovnakom mieste. Dá sa ju vraj využiť aj mimo spomenutej inštitúcie, a to pri riešení akýchkoľvek situácií.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111