15. 10. 2016 Zodpovedné podnikanie

Mladé slovenské umenie obdivujú aj v Miláne

Nadácia VÚB už jedenásty rok podporila súčasné slovenské umenie.

VÚB banka už jedenásty rok programovo podporuje súčasné slovenské umenie prostredníctvom súťaže organizovanej Nadáciou VÚB Maľba – Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov, vďaka ktorej je tento rok prezentované súčasné slovenské umenie v zahraničí.

Nadácia VÚB prostredníctvom súťaže podporuje tvorbu mladých maliarov, ktorých sa do súťaže každoročne zapojí niekoľko desiatok. Pomáha im naštartovať umeleckú kariéru a zároveň sa snaží súčasné výtvarné umenie priblížiť širšej verejnosti. Prihlásené súťažné diela hodnotí odborná porota zložená zo slovenských aj zahraničných odborníkov na umenie.

Po výročných expozíciách „10 rokov Maľby“ v minulom roku vo Východoslovenskej galérii v Košiciach, Stredoslovenskej galérii v Banskej Bystrici a Slovenskom národnom múzeu na Bratislavskom hrade sa výstavná kolekcia predstavuje v Taliansku. V milánskej Gallerie d´Italia je vystavených 30 víťazných obrazov 26 mladých slovenských umelcov, ktoré v predošlej dekáde získali v súťaži Maľba najvyššie uznanie poroty. Milánska výstava tak ponúka jedinečnú šancu vidieť všetky víťazné diela výstavy „10 rokov Maľby“ pohromade.

Slovensko môže takýmto príťažlivým spôsobom v rámci programu slovenského predsedníctva EÚ reprezentovať našu krajinu v zahraničí vzorkou toho najlepšieho zo súčasného mladého slovenského umenia.

Návštevníci milánskej Gallerie d´Italia si prehliadku výtvarných diel môžu pozrieť v dňoch od 9. septembra do 23. októbra 2016.

 

Zdroj: TS VÚB banka

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111