26. 07. 2013 Nadácia Pontis

Mulica bude opravovať žilinské ulice

Žilinské ulice chce upraviť najmä pre cyklistov, vozičkárov či rodičov s kočíkmi,.

Žilinské ulice chce upraviť najmä pre cyklistov, vozičkárov či rodičov s kočíkmi napríklad bezbariérovými priechodmi cez obrubníky či dopravnými zrkadlami v neprehľadných križovatkách. Pýtajú sa, kde je to najakútnejšie.
ŽILINA. „Aj vás trápia rozbité chodníky? Musíte prenášať kočíky po schodoch? Poznáte nejakú neprehľadnú zákrutu? Napíšte nám o tom a zmeňte tvár mesta,“ vyzýva združenie Mulica. Konkrétne návrhy môžu Žilinčania posielať do konca júla cez webový prieskum. „Návrhy, ktoré sa budú vyskytovať najčastejšie, sa budeme snažiť riešiť prednostne,“ dodal Marián Gogola z Mulice. Cez projekt Mulica, uprav moju ulicu! získalo občianske združenie grantovú podporu od Stredoslovenskej energetiky cez Nadáciu Pontis na úpravu križovatiek pre vyššiu bezpečnosť a pohodlie slabších účastníkov cestnej premávky a od Kia Motors Slovakia na debarierizáciu infraštruktúry pre odstránenie prekážok v pohybe nielen imobilných občanov. Mulica sa chystá inštalovať dopravné zrkadlá pre chodcov a cyklistov v neprehľadných križovatkách, vytvoriť pruhy pre cyklistov na frekventovaných svetelných križovatkách, osadiť držiaky pre cyklistov na križovatkách, inštalovať špeciálne odpadkové koše a smerové značky pre cyklistov či urobiť bezbariérové priechody cez obrubníky pre kočíky.

 

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111