15. 12. 2022 Filantropia

Na Impact Talks sme otvorili tému práva a filantropie

Posledný inšpiratívny večer Impact Talks v tomto roku patril spojeniu práva a filantropie. Pozvanými po prvý raz neboli filantropi, ale partneri a partnerky právnických kancelárií. Práve advokáti sú totiž našimi prirodzenými spojencami pri rozbehu veľkých filantropických príbehov.

Hostí čakal v Slovenskej národnej galérii zaujímavý program. O žalobách proti účasti verejnosti, ktoré sa zneužívajú na umlčanie kritikov, diskutovali bývalá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, advokátka spolupracujúca s Via Iuris Eva Kováčechová a spoluriaditeľ medzinárodnej organizácie PILnet Andrej Nosko.

Diskusiu o týchto SLAPPs žalobách si môžete vypočuť tu:

Naša kolegyňa Eva Braxatorisová porozprávala o pro bono pomoci právnikov z prelomu 19. a 20. storočia. A na záver vyspovedal moderátor večera Roman Juraško Vlastimila Piheru, partnera kancelárie Kocián Šolc Balaštík, ktorá bola v Česku pri zrode individuálnych filantropických projektov v hodnote vyše 140 miliónov eur.

Večer bol súčasťou 4. ročníka Európskeho týždňa pro bono, ktorý spolu s partnermi pripravuje medzinárodná organizácia PILnet.

Pozrite si fotografie z podujatia

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.