08. 06. 2017 Nadácia Pontis

Na Košice a okolie si „posvieti“ 321 dobrovoľníkov

O skrášlenie Košíc a okolia, ale aj Spiša sa postarajú firemní dobrovoľníci.

KOŠICE. Už v piatok a sobotu sa totiž koná Naše Mesto, najväčšie stredoeurópske podujatie firemného dobrovoľníctva, ktoré organizuje Nadácia Pontis. V tomto roku si len v Košiciach „dárande s Naším Mestom“ 321 dobrovoľníkov zo 16 firiem. 

Pokosia i vymaľujú Dobrovoľníci „zaútočia“na Centrum voľného času. Pomôžu s úpravou plota a okolia centra. 

V Lige proti rakovine zase pokosia, vyplienia burinu a vysadia kvety. Pomôžu aj pri úprave interiéru, ktorý poupratujú a spríjemnia tak pobyt onkologickým pacientom. 
V Materskej škole na Trebišovskej sa stretnú dobrovoľníci, rodičia aj zamestnanci, aby deťom skrášlili preliezačky. 

Pomoc získajú aj ďalšie materské a základné školy, ktoré sa budú tešiť z nových náterov plotov alebo tried či úprav ihrísk. V RC Stonožka zase vybudujú senzorický chodník. 
Pri Obišovskom hrade na Rákociho ceste vytvoria živú reťaz a budú premiestňovať kamene zdola nahor. 

„Nanový amfiteáter sa už tešia na hrade nad Vinným. Aj vďaka dobrovoľníkom pribudnú v ňom nové lavice. Upraví sa aj areál a zarovná sa terén po skončených archeologických prácach,“ približuje Michal Kišša, programový riaditeľ Nadácie Pontis

Postarajú sa aj o Spiš či okolie Tatier O skrášlenie Spiša sa postará 70 dobrovoľníkov z troch firiem. V Poprade vystavajú v areáli školy na Komenského ulici bylinkovú špirálu a upravia okolie, ktoré slúži nielen deťom, ale aj širokej verejnosti. 

Pri Svite zase zrenovujú náučný chodník Baba. Prečistenie trasy od odpadkov bude súčasťou opravy. 

V Spišskej Novej Vsi namaľujú plot zoologickej záhrady. Vysadia tam živý plot a okrasné dreviny. 

Pomáhať sa bude aj v obci Harichovce pri úprave regionálnej oddychovej zóny – Pri Kadlubku. Dobrovoľníci vyčistia potôčik, postavia hrádze, opravia studničku, ošetria stromy a zhotovia posedenie a prístrešok. 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111