11. 04. 2017 Nadácia Pontis

Nadácia Pontis ocení školy,ktoré využívajú moderné vzdelávacie postupy

Pre školy a organizácie bola vyhlásená cena Generácia 3.0. Prvé oceňovanie moderných postupov vo vzdelávaní sa uskutoční 3. mája.

Foto: FOTO TASR - Michal Svítok

Bratislava 11. apríla (TASR) – Nadácia Pontis ocení mimovládne organizácie ale aj školy, ktoré využívajú pri vzdelávaní detí moderné vzdelávacie postupy. Pre tieto dve skupiny bola vyhlásená cena Generácia 3.0. Prvé oceňovanie moderných postupov vo vzdelávaní sa uskutoční 3. mája v zážitkovom centre vedy Aurelium v Bratislave.

Podľa Norberta Maura z Nadácie Pontis sa rozhodli podporiť inovatívne vzdelávacie postupy aj preto, že je potrebné pripraviť učiteľov, riaditeľov na samotnú zmenu vo vzdelávaní. „Preto sme sa rozhodli vyhlásiť cenu Generácie 3.0, kde chceme podporovať takéto inovatívne vzdelávacie prístupy zdola, dať im finančnú alebo nefinančnú podporu,“ uviedol Maur, ktorý je zodpovedný za program Generácia 3.0.

Nadácia okrem ocenenia projektov pomôže rozšíriť overené vzdelávacie postupy do ďalších škôl a vzdelávacích inštitúcií. Aby bolo možné potvrdiť, že víťazné projekty skutočne zlepšujú zručnosti a vedomosti, budú ich realizátori spolupracovať s odborníkmi na meranie počas nasledujúceho školského roka 2017/18. Nadácia zároveň v partnerstve s veľvyslanectvom USA na Slovensku prizve uznávaných medzinárodných odborníkov, ktorí sa o svoje know-how podelia so zapojenými slovenskými expertmi. „Našou ambíciou je, aby sa vybrané vzdelávacie prístupy šírili aj na ďalšie školy. Preto ich prínos najskôr overíme na malých vzorkách, až následne pomôžeme ich tvorcom zavádzať ich aj do ďalších škôl či iných vzdelávacích zariadení,“ dodala výkonná riaditeľka nadácie Lenka Surotchak.

Jedným z cieľov programu Generácia 3.0 je tiež spojiť kľúčových hráčov vo vzdelávaní. „V Nadácii Pontis sme identifikovali desiatky skvelých prístupov, ktoré sa usilujú o podobné ciele a zároveň hľadajú financovanie na svoju činnosť. Veríme, že zlepšenie vzdelávania na Slovensku dosiahneme skôr, ak sa nám podarí ich prepojiť, ak budú spolu komunikovať a deliť sa o know-how,“ dodala Surotchak.

Udeľovanie ceny Generácie 3.0 bude celodenné podujatie, na ktorom sa predstaví 15 projektov. Tie spomedzi 53 prihlásených do užšieho výberu odporučila odborná porota. Do súťaže sa prihlásilo 33 projektov z mimovládnych organizácii, 11 projektov zo základných škôl, sedem projektov zo stredných škôl a dva projekty z vysokých škôl. Projekty z užšieho výberu budú postupne zverejnené aj na stránke Generacia30.sk aby inšpirovali aj ďalších pedagógov.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.
×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.