01. 06. 2020 Nadácia Pontis

Nadačný fond Mobis pomáha nemocniciam v boji s COVID-19

Spoločnosť Mobil Slovakia darovala prostredníctvom Nadačného fondu Mobis v Nadácii Pontis nemocniciam v Žilinskom a Trenčianskom kraji ochranné pomôcky a prístroje v celkovej sume 110 000 eur. Tie majú zdravotníckym zariadeniam pomáhať úplne zastaviť šírenie koronavírusu. 

Situácia spojená s ochorením COVID-19, ktoré spôsobuje koronavírus, so sebou priniesla mnoho výziev, najmä čo sa týka vybavenia nemocníc a zdravotníckych zariadení. S rastúcim počtom chorých pacientov vzrastala aj potreba základného ochranného vybavenia zdravotníckeho personálu, ktorý stojí v prvej línii.

Na vzniknutú situáciu sa rozhodla zareagovať aj spoločnosť Mobis Slovakia, ktorá prostredníctvom Nadačného fondu Mobis v Nadácii Pontis darovala nemocniciam v Považskej Bystrici, Žiline, Čadci, Martine a Ružomberku ochranné pomôcky. Každá nemocnica dostala 10 000 ks jednorázových rúšok, 600 ks antibakteriálneho gélu, 80 ks ochranných okuliarov, 800 párov ochranných rukavíc a 120 celotvárových ochranných štítov.

Nemocnica v Čadci dostala dezinfekčnú bránu

Koncom mája sa uskutočnilo spoločné rokovanie, na ktorom sa zúčastilo vedenie nemocnice Čadca a spoločnosti Mobis Slovakia, o súčasnej situácii v zdravotníctve, na ktorom sa jednoznačne zhodli na potrebe vzájomnej pomoci. Po stretnutí bola nemocnici slávnostne odovzdaná dezinfekčná brána od slovenského výrobcu.

 

 

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. V týchto témach sme aj experti.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram