02. 04. 2013 Zodpovedné podnikanie

Najlepších nápadníkov má ZSE

ZSE finančne podporí niekoľko projektov mladých študentov.

Najlepší nápad v téme Obnoviteľné zdroje energie už štvrtý rok podporuje mladých ľudí pri rozbiehaní biznis nápadov, ako šetriť prírodu a energie. Tento ročník oslovil rekordný počet študentov. Do iniciatívy sa zapojilo 26 projektov z 15 stredných škôl, ktoré ponúkajú zaujímavé zelené riešenia.

Najlepší nápad je ten, ktorý sa zrealizuje. Autonómna solárna loď, vodná mikroelektráreň, piezo policajt. Pod týmito názvami sa skrývajú úspešné myšlienky šetriace prírodu a energiu, ktoré sa zrodili v hlavách stredoškolákov v uplynulých rokoch.

Tešíme sa, že aktivita stredoškolákov z roka na rok rastie. Ponúkame študentom, aby sa naučili presne to, čo svet dnes potrebuje najviac – zreálniť pomer výkonu a ceny v biznise. Ak majú chuť rozvíjať svoje tvorivé a inovatívne myslenie spolu s podnikateľským a ekologickým aspektom, autori 14 vybraných nápadov dostanú k dispozícii 200 € na konkrétny projekt,“ doplnil Ján Orlovský, hovorca ZSE.

Pre najlepšie tri tohtoročné projekty je pripravený inkubačný program v hodnote 3 x 1 000 €. Ten má pomôcť autorom nápadov pretaviť ich víziu do reality.

Do 19. apríla sa môže verejnosť v rámci on-line hlasovania rozhodnúť, ktorý z nápadov získa Cenu sympatie ZSE. Bližšie informácie o projekte Najlepší nápad je možné nájsť na www.najlepsinapad.sk.

Zdroj: ZSE

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111