11. 04. 2014 Nadácia Pontis

Najzodpovednejšou veľkou firmou sú Slovenské elektrárne

Cenu Via Bona Slovakia pre zodpovednú veľkú firmu získala od Nadácie Pontis za rok 2013 spoločnosť Slovenské elektrárne

Firmy sú vždy len také silné, ako sú silní ľudia v nich, ako sú ľudia v nich motivovaní k tomu, aby boli skvelí, ako sú ľudia v nich motivovaní k inovatívnosti a sebazdokonaľovaniu sa, povedala vo štvrtok (10. 4.) na slávnostnom odovzdávaní cien výkonná riaditeľka Nadácie Pontis Lenka Surotchak.

O víťazoch rozhodovala hodnotiaca komisia zložená zo 47 nezávislých odborníkov, ktorá posudzovala 52 nominácií firiem. Kritériom bolo, aby sa spoločnosti správali férovo k zákazníkom, poskytovali výborné podmienky pre svojich zamestnancov, podporovali životné prostredie alebo projekty na zlepšenie spoločnosti na Slovensku.

V kategórii skvelý zamestnávateľ zvíťazila spoločnosť Slovnaft za svoj projekt Materská škola a detské jasle Slovnafťáčik a cenu za férového hráča na trhu získala spoločnosť Profesia za svoju iniciatívu Edujobs.sk.

Ocenenie zelená firma dostala firma IKEA Bratislava za projekt Papierové palety, ďalej titul dobrý partner komunity bol udelený firme Pfizer Luxemburg za aktivitu Krajina záchranárov.

Cenu podporovateľ dobrovoľníctva získala Poisťovňa Slovenskej sporiteľne za projekt Lepší život a čestné uznanie v rovnakej kategórii dostala spoločnosť Hewlett-Packard Slovakia. Cenou verejnosti bola odmenená firma Green investments za penzión Villa Green.

Podľa dezignovaného prezidenta SR Andreja Kisku, ktorý sa zúčastnil na slávnostnom odovzdávaní cien, je v posledných rokoch aj na Slovensku badateľný trend, že každá firma sa snaží byť stále viac zodpovednejšou voči spoločnosti. Aj spoločnosti sú zodpovednejšie, aj ľudia sú zodpovednejší, konštatoval Kiska.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111