19. 04. 2024 Zodpovedné podnikanie

Naše Mesto: Fanúšikov dobrovoľníctva opäť dovezú žlté Slovnaft BAjky

Počas Nášho Mesta môžu dobrovoľníci a dobrovoľníčky zadarmo využívať päťsto žltých bicyklov Slovnaft BAjk na vyše sto miestach Bratislavy. Vďaka zdieľaným bicyklom sa tak môžu ekologicky dopraviť na vybrané aktivity skrášľujúce naše mestá.

Najväčšia dobrovoľnícka udalosť tohto roka sa uskutoční v piatok 7. júna. Vďaka tradičnej spolupráci so Slovnaft BAjkom pripomenie opäť dôležitú tému udržateľnosti v doprave. „V dobrých partnerstvách treba pokračovať – a tak sme aj tento rok spojili sily s Nadáciou Pontis a pre účastníčky a účastníkov Nášho Mesta radi poskytneme na deň “D” naše žlté BAjky zadarmo. Pretože spoločne veríme, že do nášho mesta vedie aj zelená cesta,“ hovorí Marián Ružič, projektový manažér Slovnaft BAjku.

Tak ako Naše Mesto za 18 rokov vybudovalo tradíciu záujmu o veci okolo nás, aj využívanie zdieľaných bicyklov sa mení na zmyslupnú tradíciu ohľaduplnosti voči životnému prostrediu.

Ako na to?

Návod na bezplatné využitie žltých BAjkov v deň konania podujatia Naše Mesto (7. 6. 2024):

  • Zaregistrujte sa na slovnaftbajk.sk alebo použite mobilnú aplikáciu Slovnaft BAjk.
  • Pri výbere denného lístka zadáte promo kód, ktorý vám príde v Manuálchecku pred konaním podujatia. (Poznámka: Kvôli bezpečnosti vám systém z platobnej karty stiahne poplatok 0,12 centov, ktorý však do niekoľkých dní dostanete späť na účet.)
  • Do emailu vám po úspešnej registrácii príde PIN kód, ktorým si počas akcie Naše Mesto odomknete bicykel a môžete ísť na to.
  • Po ukončení jazdy nezabudnite bicykel zadokovať na najbližšej stanici. A pokojne ho využite aj na cestu späť domov alebo za zaslúženou zmrzlinou ako odmenou za spálené kalórie.
  • Prosíme, aby ste si promo kód ponechali pre seba a nešírili ho ďalej, aby sa v daný deň bicykle nerozchytali do nesprávnych rúk.

Prepojenie Slovnaft BAjku a Nášho Mesta je skvelý príklad, ako môžu firmy podporiť tému dobrovoľníctva i samotných dobrovoľníkov a dobrovoľníčky. Nasadnite s nami na túto vlnu dobra – ak máte nápad, ako Naše Mesto podporiť, neváhajte sa na nás obrátiť.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111