12. 09. 2023 Nadácia Pontis

Násobíme pomoc pre Ukrajinu

Prispejeme k tomu, aby sa slovenské odmínovacie zariadenie Božena 5 dostalo čím skôr na Ukrajinu. Nadácia Pontis a Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation poskytnú na dosiahnutie tohto cieľa tzv. matchingový dar – zdvojnásobíme každé euro, ktoré pribudne na účet zbierky na Boženu až do sumy 100-tisíc eur. Dar je financovaný z prostriedkov Taipejskej reprezentačnej kancelárie na Slovensku.

„Pomáhať nášmu východnému susedovi je nielen morálne správne a potrebné, ale pre záujmy Slovenska kľúčové. Poskytnutie financií na zariadenie, ktoré pomáha zvyšovať bezpečnosť ľudí na oslobodenom území, je pre nás samozrejmosťou,“ povedal Michal Kišša, výkonný riaditeľ Nadácie Pontis.

Božena 5 je u našich susedov veľmi potrebná, keďže ide o efektívny odmínovací stroj určený na humanitárne odmínovanie. Práca so zariadením je mnohonásobne rýchlejšia a bezpečnejšia, ako keby ju mali vykonávať len ľudia. Ukrajina má obrovský problém s mínami na tisícoch kilometrov svojho územia, čo je jeden z dôvodov spomalenia protiofenzívy.

Dobrou správou je, že vďaka tejto podpore stúpnu šance, že Božena poputuje na Ukrajinu ešte tento rok a bude doručená hasičskému zboru v Chersonskej oblasti.

Za výzvou stoja iniciatívy Mier Ukrajine a Darček pre Putina a nájdete ju tu:
https://lnkd.in/dChFqYQd

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111