06. 06. 2014 Nadácia Pontis

Nastupujú dobrovoľníci

Podľa vzoru New Yorku vytvorili veľkú akciu dobrovoľníkov.

BRATISLAVA. Brehy Malého Dunaja budú upratovať priamo z člnov, upracú čierne skládky, budú pomáhať vozičkárom, deťom budú čítať z knižiek. O týždeň sa koná dvojdňová akcia tisícov dobrovoľníkov Naše Mesto.

Len v Bratislave sa v piatok a v sobotu 13. a 14. júna môžu ľudia zapojiť približne do 250 aktivít. Podujatie sa však uskutoční aj v ďalších trinástich slovenských mestách.  „V Útulku svätej Lujzy uvaria dobrovoľníci guláš pre ľudí v núdzi, ďalší sa vyberú so seniormi na vozíčkoch na prechádzku Starým Mestom,“ hovorí o akcii Petra Nagyová z Nadácie Pontis, ktorá podujatie organizuje.  

V začiatkoch ich inšpirovalo dobrovoľnícka akcia New York Cares, v rámci ktorej tisíce Newyorčanov pomáhajú skrášľovať mesto. „Dnes patrí podujatie na Slovensku k najväčším v strednej Európe a každý rok sa doň zapája viac miest.“ 5000 dobrovoľníkov očakávajú na záver budúceho týždňa na akcii Naše Mesto.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.