26. 01. 2017 Nadácia Pontis

Naučte sa, ako úspešne realizovať projekt od začiatku až po koniec

Prihláste sa na februárové bezplatné školenie, na ktorom sa dozviete základy projektového manažmentu.

Pozývame vás na druhé školenie tohto roku, na ktorom sa dozviete základy projektového manažmentu. Vzhľadom na to, že posledný februárový týždeň sú v Bratislave jarné prázdniny, tréning sa bude konať o týždeň skôr – v piatok 17.2. Kapacita je 20 miest, pričom za jednu mimovládnu organizáciu sa môže prihlásiť jeden zamestnanec. V prípade, že tréning nebude plne obsadený, v prihlasovacom formulári je možnosť zaznačiť, aby sme Vás kontaktovali, pokiaľ máte záujem prísť viacerí. Termín prihlasovania je do nedele 5.2. Účastníci, ktorí sa prihlásia po zaplnení kurzu budú evidovaní ako náhradníci a kontaktovaní iba v prípade, že sa uvoľní miesto. Formulár teda odporúčame v každom prípade vyplniť, často sa stáva, že sa niekto na poslednú chvíľu odhlási.

Dátum: 17.2.2017
Čas: 8:30 – 16:30
Miesto: Priestory spoločnosti Dell – Dell Global Business Center – Fazuľová ulica 7, 811 07 Bratislava
Na miesto si prosím nezabudnite priniesť občiansky preukaz a na tréning sa zahlásiť na recepcii. V rámci školenia, je poskytnuté občerstvenie aj obed.
Školitelia: Peter Herceg, Jozef Krajčovič, Marek Piváček
Kapacita: 20 miest

Čo sa dozviete?

Na workshope si rozoberiete, čo je to projektové riadenie, úlohy a zodpovednosti, fázy riadenia, rozsah projektu, časový plán. Venovať sa budete aj kritickej ceste, uzatváraniu a riadeniu kvality. Budete si tiež môcť na praktických cvičeniach vyskúšať niektoré zo základných krokov úspešného projektového manažmentu podľa metodiky PMI (Project Management Institute) – najrozšírenejšej metodiky riadenia projektov napr. v IT biznise.

V Nadácii Pontis toto školenie absolvovali už viacerí kolegovia a nevedia si ho vynachváliť. Prikladáme reeakciu kolegu Palka Hricu: „Dellácky tréning projektového manažmentu naučí účastníkov správne nastavovať a viesť projekty krok po kroku – od nápadu až po oslavu úspechu. Je veľmi praktický a dal by som ho ako povinný kurz pre každú mimovládku. Mám za sebou desiatky projektov, ale i tak som sa tu pár nových vecí naučil a hlavne si uvedomil význam každého kroku v projektovom manažmente. Ak sa niečo podcení či oklame v príprave projektu, väčšinou sa to vráti vyskočením nejakého problému pri realizácii.“

Program

08:30 – 10:20 Úvod, Čo je projektové riadenie, Úlohy a zodpovednosti, Fázy projektu (+ Praktické cvičenie 1)
10:20 – 10:35 Prestávka / Coffee/Bio Break
10:35 – 11:40 Inicializačný proces (+ cvičenie 2), Plánovací proces (+ cvičenie 3), Rozsah projektu
11:40 – 12:50 Prestávka na obed (zabezpečené v Dell kantíne)
12:50 – 15:15 WBS (+ cvičenie 4), Časový plán (+ cvičenie 5), Kritická cesta, Riadenie kvality, komunikácie, rizík (+ cvičenie 6)
15:15 – 15:30 Prestávka / Coffee/Bio Break
15:30 – 16:00 Vykonávacia fáza, Monitorovacia/Kontrolná fáza
16:00 – 16:30 Uzatváranie, Zhrnutie, Otázky

Prihlasovací formulár

 

V roku 2016 sme zorganizovali v rámci Maratónu dobrovoľníctva (podujatia Naše Mesto a Pro Bono Marátón) aj 14 bezplatných tréningov pre vyše 250 účastníkov z 200 mimovládnych organizácií. Tento rok sme sa rozhodli ponúkať školenia celoročne a nielen pre mimovládky, ale aj školy. Experti z business a právneho prostredia sa navyše s vami budú deliť o ich skúsenosti počas celého dňa. Prihlasovanie spúšťame vždy v prvý týždeň v mesiaci a tréning sa uskutoční posledný štvrtok alebo piatok.

Pro Bono partner tohto školenia

Organizátor aktivity Tréningy Pro Bono

Partneri aktivity Tréningy Pro Bono

     

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111