27. 11. 2013 Zodpovedné podnikanie

Obce môžu vďaka Slovenským elektrárňam svietiť ekologicky a lacnejšie

Starostovia obcí sa môžu uchádzať o finančnú podporu modernizácie verejného osvetlenia.

Nadačný fond Slovenských elektrární v Nadácii Pontis vyhlasuje program Ekoobec – Audit verejného osvetlenia. Jeho cieľom je podporiť energetickú efektívnosť a lacnejšiu prevádzku verejného osvetlenia.

Program motivuje obce ku komplexnej modernizácii infraštruktúry verejného osvetlenia, ktorú si na základe získaného auditu budú môcť zrealizovať napríklad prostredníctvom zmlúv o energetickej efektívnosti (EPC) bez ďalších priamych nákladov.

Vybraná samospráva môže od niektorej z certifikovaných spoločností získať zdarma audit verejného osvetlenia v hodnote až do výšky 3 000 eur. Program celkovo uhradí náklady na vypracovanie auditov v celkovej sume 30-tisíc eur.

O podporu sa môže uchádzať každá obec alebo mesto na Slovensku. Podmienkou je zaslanie prihlášky do 19. januára 2014.

Bližšie informácie nájdete na stránke https://www.old-nadaciapontis.sk/clanok/pomahame-obciam-svietit-ekologicky-a-lacnejsie/712

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111