22. 06. 2016 Nadácia Pontis

Opäť sme súčasťou Festivalu Pohoda! Ponúkneme zážitok z pomáhania aj skvelú kávu

DobraKrajina.sk opäť v srdci Festivalu Pohoda! Hlavným lákadlom bude top tech trend tohto roka - virtuálna realita.

V našom stane DobraKrajina.sk vďaka 360-stupňovým videám okúsite životy ľudí, ktorí pre niekoho možno nestoja za zmienku. Zistíte, ako to vyzerá v nocľahárni DePaul, keď začínajú prichádzať ľudia bez domova, ocitnete sa v koži človeka bojujúceho s alzheimerovou chorobou v Centre Memory či absolvujete prechádzku ulicami hlavného mesta na invalidnom vozíku. A nielen to. Na programe sú aj ďalšie výnimočné aktivity.

Dobrovoľníci v kaviarni Dobrá krajina

Vytvoríme rekord

V spolupráci so Slovak Fashion Council a iniciatívou Domov na mame, otvorímemobilnú krajčírsku dielňu. Festivaloví fanúšikovia pomôžu ľuďom na úteku a ušijú im nosiče pre bábätká, ktoré sú nenahraditeľnou pomocou pri putovaní z vojnou zničených oblastí. Nebude to však len tak. „Ideme zlomiť rekord v počte zapojených pomocníkov pri šití nosičov. Každý, kto týmto spôsobom vyjadrí spolupatričnosť s ľuďmi na úteku, sa stane súčasťou rekordu. Nemusí vedieť šiť, môže pomôcť napríklad špendlením,“vysvetľuje Dana Kleinert, zakladateľka iniciatívy Domov na mame. Spríjemniť šitie sa podujali známe osobnosti. Tie budú „krajčírom“ popri práci čítať z kníh podľa ich výberu. Knihy blízke témam utečencov či strachu z nepoznaného, starostlivo pripraví kníhkupectvo Martinus. V Dobrej krajine tak bude naozaj dobre

Zážitok z pomáhania

„Na Festivale Pohoda chceme ponúknuť iný typ zážitku – zážitok z pomáhania, a to ľahkou a zaujímavou formou. Naším zámerom je ukázať, že pomáhať sa dá kdekoľvek a kedykoľvek. Pomáhanie je nenáročné a, ako uvidia v našom stane, často aj zábavné,“ hovorí Katarína Turčanová, programová riaditeľka individuálnej filantropie v Nadácii Pontis.

O skvelú pamiatku z festivalu sa postará netradičný 3D fotokútik a z Dobrého obchodu, ktorý vznikol v spolupráci so Sashe.sk, si návštevníci budú môcť odniesť dobré vecičky vytvorené ľuďmi z neziskoviek a donormi zo Sashe.sk. Pri všetkých aktivitách budú môcť dobrovoľným príspevkom podporiť portál DobraKrajina.sk. Ten združuje projekty, ktoré menia Slovensko na lepšiu krajinu.

Garancia skvelého občerstvenia

Stan DobraKrajina.sk myslí aj na pohodlie festivalových nadšencov, preto v ňom nájdu relax zónu s garanciou skvelého občerstvenia. Výborné muffiny od spoločnosti Danela doplnia limonády zo sirupov Herbert. Korunku občerstveniu nasadí originálna káva od vychýrenej trenčianskej kaviarne Café Sládkovič. Preto neostanú sklamané ani chuťové poháriky najväčších kávových „fajnšmerkov“. Celý stan bude postavený v unikátnom dizajne. Špeciálne na túto príležitosť ho navrhla katedra scénografie DF VŠMU, ktorá zastreší aj výstavbu interiéru.

Ostaňte s nami v kontakte a sledujte všetky novinky aj na Facebooku.

 

Partneri Dobrej krajiny na Festivale Pohoda

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.