10. 03. 2015 Zodpovedné podnikanie

Osem dobrovoľníckych projektov prispeje k lepšiemu životu na východnom Slovensku

Nadačný fond T-Systems Slovakia podporil osem verejnoprospešných projektov z košického a prešovského kraja.

©T-Systems Slovakia

Druhý ročník grantového programu „T“ for all, all for „T“ podporil osem projektov z košického a prešovského regiónu sumou 13 047,18 eur. Udelená podpora bude využitá na rôznorodé environmentálne, kultúrne či vzdelávacie aktivity pre deti, mládež aj dospelých. Program je financovaný z Nadačného fondu T-Systems Slovakia, ktorý administruje Karpatská nadácia.

“Teší ma, že nadačný fond naďalej pokračuje vo finančnej podpore tých, ktorí to potrebujú. Pomoc druhým takisto nie je cudzia mnohým zamestnancom T-Systems Slovakia, ktorí sú ochotní, často aj na úkor svojho voľného času, pomôcť a podporiť dobrú vec,” vyjadril sa Thomas Bogdain, generálny riaditeľ T-Systems Slovakia.

Zamestnanci sa zapojili nielen svojou dobrovoľníckou činnosťou, ale aj malými osobnými darmi. Do tohto ročníka programu pribudlo z darov zamestnancov viac ako 700 eur.

Medzi podporenými organizáciami sú napríklad občianske združenie Priatelia trstenskej prírody s projektom výsadby lipovej aleje, či Centrum Liberta z Košíc s iniciatívou pomoci pre zdravotne postihnuté deti, mládež a ich rodiny. Na Detskom ARO v Košiciach sa zvýši bezpečnosť poskytovanej anestézie detským pacientom pomocou nákupu meračov tlaku manžiet endo-tracheálnych kanýl.

Zdroj: T-Systems Slovakia 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111