13. 11. 2013 Zodpovedné podnikanie

OVCE.sk získali ocenenie World Summit Award

Projekt OVCE.sk bol ocenený za najinovatívnejší digitálny obsah v súťaži World Summit Award, ktorá prebieha pod záštitou OSN.

Titulná stránka webového portálu OVCE.sk

Vzdelávacie rozprávky OVCE.sk získali ocenenie World Summit Award v kategórii e-Inclusion & Empowerment ako jeden z najinovatívnejších, technicky najpokročilejších a najlepšie navrhnutých produktov v oblasti digitálneho obsahu na svete. Generálnym partnerom rozprávok je spoločnosť Slovak Telekom, ktorá sa dlhodobo venuje ochrane detí na internete a pri mobilnej komunikácii.   

„Pri obhajobe projektu pred medzinárodnou porotou zavážilo, že cieľ projektu – ochrana detí pred rizikami internetu – je šírená cez internet, televíziu, knižné publikácie či prednášky na školách. Sme hrdí na to, že OVCE.sk ako prvý slovenský projekt zvíťazil v tejto súťaži. Veríme, že sme tým otvorili dvere aj ďalším tvorcom kvalitného slovenského digitálneho obsahu,“ hovorí Miro Drobný, prezident občianskeho združenia eSlovensko, ktoré je autorom projektu.

Projekt OVCE.sk dostal aj pokračovanie. V rámci kampane Bezpečne do školy s OVCE.sk môžu deti sledovať rozprávky v autobusoch MHD v Banskej Bystrici a vo Zvolene a  vyšla aj prvá detská rozprávková knižka OVCE.sk 01 Za siedmimi wifinami a siedmimi statusmi, ktorá je voľným pokračovaním rozprávok.

World Summit Award je celosvetová iniciatíva pod záštitou OSN, ktorú organizuje Medzinárodné centrum pre nové médiá z rakúskeho Salzburgu.

Zdroje: aktuality.sk, topky.sk

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111