25. 02. 2012 Nadácia Pontis

Peniaze na pomoc deťom môžu získať už aj nemocnice a neziskovky!

Peniaze na pomoc deťom môžu získať už aj nemocnice a neziskovky!

BRATISLAVA ­ Po obrovskom úspechu galavečera Srdce pre deti, pri ktorom sa vlani vyzbieralo 760 645 €, chcú Nový Čas a Nadácia Pontisnaďalej pomáhať malým pacientom a deťom v núdzi. V rámci charitatívneho projektu sme sa preto rozhodli podať pomocnú ruku nielen individuálnym žiadateľom, ale Srdce pre deti ide aj do nemocníc a k mimovládnym organizáciám, ktoré sa snažia zlepšovať život najmenších, s ktorými sa osud kruto zahral. Charitatívny program Srdce pre deti pod patronátom Nového Času, ktorý v decembri odvysielala televízia JOJ, ukázal, že Slováci majú srdce na mieste. Diváci a čitatelia poslali 152 129 darcovských esemesiek v hodnote 760 645 €. Tak ako sme sľúbili, každý cent z esemesky pôjde na pomoc deťom. Peniaze od mobilných operátorov vďaka ústretovosti ktorých program funguje, by mali po spracovaní faktúr nabehnúť na účty Nadácie Pon tis už o niekoľko týždňov. „Tak ako vždy, aj z tejto zbierky odvedieme 100 % výťažku na stanovený účel bez toho, aby sme si ponechali akékoľvek administratívne alebo iné poplatky. Výťažok zo zbierok uhrádzame po prijatí platieb od našich zákazníkov,“ povedal Peter Tóth z Orangea Slovensko. Rovnako tak urobia aj ďalší operátori T­Com a O2. Aj napriek tomu, že peniaze ešte nie sú na účtoch, rozbiehame dve nové výzvy a o pomoc budú môcť žiadať nielen individuálni žiadatelia, ale aj nemocnice a neziskovky. „Dnes sme zverejnili dve výzvy pre zdravotnícke zariadenia a mimovládne organizácie, kde plánujeme rozdeliť granty v celkovej hodnote až 300­tisíc €. Dôvod je jednoduchý, chceme pomáhať čo najväčšiemu počtu detí na Slovensku,“ povedal Juraj Ondrejčík z Nadácie Pontis. V posledných týždňoch sme v rámci individuálnych žiadostí pomohli zriadiť bezbariérovú kúpeľňu pre chorú Julku, ktorá trpí ťažkou formou detskej mozgovej obrny, ako aj malému Vladkovi, ktorý statočne bojuje so zákernou rakovinou.  

 1. Výzva pre individuálnych žiadateľov: 
Nový Čas pokračuje vo svojom veľkom boji na pomoc trpiacim deťom na Slovensku! Chceme nielen zverejňovať životné osudy dy malých pacientov, ale chceme stáť aj pri ich liečbe. Ak teda patríte medzi tých, ktorí poznajú trpiace dieťa a chcete mu pomôcť, napíšte nám o jeho životnom osude, čo ho trápi a ako mu môžeme pomôcť. Infolinka: 0911 522 554 v pracovných dňoch od 8. do 16. hod., alebo e­mail: srdcepredeti@ nadaciapontis.sk 
Uzávierka prijímania žiadostí: celoročne

2. Výzva pre nemocnice 
Výška grantu: 100 000 € 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111