12. 03. 2016 Zodpovedné podnikanie

Pivovary Topvar chcú uľahčiť rodičom návrat z materskej či rodičovskej dovolenky

Pružná pracovná doba či 5 týždňov dovolenky. To je len časť z množstva benefitov, ktoré poskytuje spoločnosť Pivovary Topvar svojim zamestnancom.

Ilustračná fotografia. ©Van Williker/Flickr.com

Rovnováha pracovného a rodinného života je základ. A spoločnosť Pivovary Topvar to dobre vie

Pivovary Topvar podporujú svojich zamestnancov, ktorí prichádzajú z materskej či rodičovskej dovolenky sumou až 222 € mesačne na zabezpečenie kvalifikovanej starostlivosti o deti predškolského veku. Na príspevok majú nárok už od tohto roku všetci zamestnanci firmy, ktorí sa vracajú do práce skôr, než ich dieťa dosiahne vek 18 mesiacov. Posledný príspevok sa vypláca v momente, kedy ich potomok oslávi tretie narodeniny. Pivovarníci chcú podporiť diverzitu na pracovisku a ponúkajú tak nové možnosti pre rodičov vracajúcich sa z materskej či rodičovskej dovolenky, predovšetkým ženy a pracujúce matky, pre ktoré inak slovenský pracovný trh nie je pripravený. Pivovary Topvar pomáhajú rodičom zladiť rodinný a pracovný život a súčasne tak zvyšujú svoju atraktivitu na trhu práce.

„Mnoho rodičov by sa chcelo vrátiť do zamestnania skôr, než ich dieťa dosiahne vek, kedy môže byť prijaté do štátnej materskej školy. Nechcú prerušiť kariéru na príliš dlho, ale súkromná predškolská starostlivosť je finančne náročná, čo im skorý návrat do práce komplikuje. Pivovary Topvar sa rozhodli svojich zamestnancov v snahe o včasný návrat podporiť a umožnia im zabezpečenie zodpovedajúcej starostlivosti o deti,“ upresnila Drahomíra Mandíková, riaditeľka firemných vzťahov a komunikácie Pivovarov Topvar. Pokiaľ sa zamestnanec vracia na minimálne polovičný úväzok, zamestnávateľ mu preplatí starostlivosť o dieťa v štátnom či súkromnom predškolskom zariadení, ktoré musí mať príslušnú certifikáciu podľa súčasnej slovenskej legislatívy. O dieťa sa ale môže celodenne starať aj opatrovateľka alebo iná osoba so živnostenským listom.

O príspevok na predškolskú starostlivosť môžu žiadať zamestnanci, ktorí sa vracajú späť do pracovného pomeru z materskej a rodičovskej dovolenky, ich dieťa nie je staršie ako 18 mesiacov a zároveň im bola vyplácaná peňažná pomoc počas materstva po dobu 6 mesiacov.

Široká škála benefitov pre zamestnancov

Pivovary Topvar investujú do rozvoja a vzdelávania svojich zamestnancov a tento finančný príspevok nie je zďaleka jediným benefitom, ktorý svojim ľuďom pivovar poskytuje. Samozrejmosťou je 5 týždňov dovolenky, možnosť využiť jeden deň v roku na dobrovoľnícke aktivity, príspevky na zdravotnú starostlivosť, dopravu a poistenie, no nezabúda sa ani na športové a kultúrne vyžitie. Zamestnanci, ktorí nepracujú priamo vo výrobe, môžu využiť aj možnosť práce z domu a pružnú pracovnú dobu.

 

Zdroj: TS Pivovary Topvar

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111