20. 04. 2015 Zodpovedné podnikanie

Podporte svojimi 2% Nadáciu Pontis, aby sa nám na Slovensku žilo lepšie

Aj vaše 2 % môžu rozhodnúť o mnohých veciach. Vďaka vašej podpore môžeme naďalej pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú.

Každý rok sa snažíme presvedčiť ľudí i firmy, aby nenechali prepadnúť svoje 2 % z dane. Pre mnohé organizácie ide o jediný zdroj príjmu a zakaždým zvádzame boj, aby sa asignácia zachovala.

Pomôžte nám meniť našu krajinu

Aj vďaka vašim 2 % môžeme v Nadácii Pontis meniť našu krajinu. Spolu s vami pomáhame deťom a mladým so zdravotnými problémami a v ťažkých sociálnych podmienkach, ktorých príbehy poznáte aj vďaka Srdcu pre deti. O pozitívnej zmene nám hovoria aj rodičia nepočujúcich detí, ktoré vďaka vám špeciálni pedagógovia navštevujú priamo doma. Nepočujúci podnikatelia môžu naďalej pokračovať vo svojom biznise a inšpirovať ďalších.

Podporou watchdogových organizácií spoločne bojujeme proti korupcii, aby sme žili v spravodlivej a férovej krajine. Firmy vedieme k zodpovednosti za svojich zamestnancov, zákazníkov a za okolitý svet a teší nás, že sa pridávajú aj ďalšie malé z rôznych regiónov Slovenska. Cez portál Dobrakrajina.sk spoločne podporujeme silné príbehy ľudí a projekty neziskoviek, aby motivovali aj ďalších a menili našu krajinu k lepšiemu.

Sme tam, kde treba

Tisíce dobrovoľníkov zapájame každý rok do podujatia Naše Mesto, aby za 2 dni urobili toľko, čo sa niekedy nepodarí ani za rok. Pomáhajú pri zachraňovaní zrúcanín, venujú sa seniorom, odstraňujú nelegálne skládky, obnovujú detské ihriská, školy a škôlky, čistia parky a robia veľa užitočného všade tam, kde je treba. Aj uplynulý rok sme pomáhali stovkám organizácií, deťom, študentom, ale aj desiatkam nepočujúcich a mnohým podnikateľom, ktorí chcú v našej krajine čestne podnikať.

Nie je nám ľahostajné ani to, čo sa deje vo svete. Aj preto pomáhame v Tunisku, Bielorusku, Moldavsku či na Západnom Balkáne, kde prispievame k budovaniu občianskej spoločnosti. Na slovenských univerzitách učíme prostredníctvom globálneho vzdelávania študentov, ako komplexnejšie vidieť realitu sveta, prispieť k väčšej spravodlivosti, rovnosti a právam pre všetkých. Podporujeme tiež moderné vzdelávanie učiteľov a žiakov v Keni. Aj vďaka pomoci slovenských študentov a škôl čerpajú inšpirácie, aby sa mohli ľahšie uplatniť na trhu práce alebo si založiť svoje malé biznisy.

Rozhodnite ešte dnes

Vaše 2 % z dane rozhodujú o mnohých dôležitých veciach. Nepredstavujú žiadnu daň naviac. Prispievate nimi na záchranu chátrajúcich pamiatok, ale aj rozvoj umenia a kultúry. Vašimi 2 % pomáhate ľuďom s hendikepom, lepšiemu vzdelaniu detí a mladých na školách v rôznych regiónoch Slovenska, ale aj rôznym iniciatívam, aby sa nám na Slovensku žilo lepšie.

Tu si môžete pozrieť, ako sme použili vaše 2 %

Organizácie spustili kampaň Pomáhame spolu

Asignácia 2% je v súčasnosti jediným mechanizmom podpory tretieho sektora. Keďže je ohrozený, organizácie sa spojili v kampani Pomáhame spolu. Jej súčasťou je aj webová stránka, na ktorej môžu ľudia či organizácie nahlásiť netransparentné nakladanie s príjamami z 2%. „Je aj v našom zájme, aby sa s príjmami z asignácie 2% zaobchádzalo čo najtransparentnejšie. Preto sme sami vytvorili nástroj kontroly, ktorého cieľom je zbierať a následne aj riešiť podnety týkajúce sa netransparetného nakladania s 2%. Vieme, že takéto veci sa dejú, a preto sa im chceme venovať,“ hovorí Soňa Lexmanová, členka komory.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.