10. 09. 2016 Sociálne inovácie

Pomôžte Geoffreymu prísť na študijnú cestu na Slovensko

Geoffrey Mwachari je mladý ambiciózny startupista, ktorý sa chce inšpirovať a vzdelávať na Slovensku.

Ak sa podarí vyzbierať dosť peňazí na jeho cestové náklady a ubytovanie na Slovensku, bude môcť spoznať nových ľudí zo slovenskej startupovej komunity a zbierať od nich cenné rady a skúsenosti, ako rozbehnúť úspešný startup. Geoffrey má totiž dva podnikateľské nápady. Prvý z nich sa týka prepojenia mobilov so zdravotnými informáciami a druhý hlasovacích zariadení pre školy. Oba jeho nápady sú hodné inovátora, Geoffrey však v Keni nemá možnosť získavať dôležitú spätnú väzbu od skúsenejších startupistov, ktorí by ho vedeli nasmerovať správnym smerom. Práve preto by bola študijná cesta na Slovensko pre neho kľúčová.

Geoffrey pochádza z kenského kraja Taita Taveta, z dediny Mbololo, a je najstarší zo štyroch súrodencov. Od roku 2011 do 2013 bol predsedom prvého IT klubu na strednej škole Moi Kasigau v dedine Rukanga, pilotnej škole nášho projektu. Po škole Geoffrey pracoval v startupe vysokoškolákov JB SoftCloud, ktorí do škôl inštalovali techniku a ich vlastný školský manažérsky softvér. Od roku 2015 pracuje znovu pre náš projekt Sote ICT a zároveň sa zlepšuje v programovaní. Pomôžte mu, aby mohol aj naďalej napredovať! Prispejte na jeho študijnú cestu na Slovensko.

Viac o projekte sa dozviete tu.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.