26. 02. 2013 Nadácia Pontis

Pri hrách zabúdali na zákernú rakovinu

V krásnom prostredí uprostred hôr aspoň na chvíľku zabudli na svoje trápenie.

ŠTRBSKÉ PLESO ­V krásnom prostredí uprostred hôr aspoň na chvíľku zabudli na svoje trápenie. Šestnásť rodín s onkologicky chorými deťmi sa v uplynulých dňoch vybralo na návštevu Vysokých Tatier. Pobyt na zotavenie a utuženie rodinných vzťahov pre nich pripravila nezisková organizácia Svetielko pomoci. Sumou 29 600 € ju podporilo Srdce pre deti, ktoré je charitatívnym programom Nového Času spravovaným Nadáciou Pontis. Do hotela Baník na Štrbskom Plese, kde 16 rodín pobudlo štyri dni, pricestovala so svojím synom Dávidom (17) aj Martina Hajčáková (44) z Košíc. Chlapec už odmalička trpí autizmom a k tomu sa pridružilo i zákerné onkologické ochorenie ­ nádor na semenníkoch. „Dávid podstúpil náročnú liečbu a zdá sa, že choroba je na ústupe, čo ma nesmierne teší. Teraz sa potrebuje zotaviť. Na Štrbské Pleso sme šli s obavami, či môj syn dokáže zvládnuť zmenu prostredia. Výsledok je však nad očakávanie. Oddýchol si, poprezeral knižky, boli sme na prechádzke, zahral si stolný tenis. Dávidovi pobyt veľmi pomohol,“ teší sa jeho mama. 
Podľa hlavnej organizátorky zájazdu do Vysokých Tatier Miroslavy Hunčíkovej si rodičia veľmi pochva­ľovali, že ich deti sa dostali z nevľúdneho prostredia nemocníc von do prírody. „A tiež to, že sa utužili rodinné vzťahy a deti sa mohli odreagovať. Pripravili sme pre ne hry na snehu. Vybláznili sa v bazénoch, alebo sa zabávali v herni,“ prezradila M. Hunčíková. Podľa nej rodinám veľmi prospela aj účasť lekárov na pobyte. „Najmä psychologičky. Tá je im síce nápomocná aj pri liečbe doma, ale v takomto prostredí sú jej rady a usmernenia ešte účinnejšie,“ zdôraznila M. Hunčíková. 

 

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111