05. 06. 2019 Nadácia Pontis

Prispieť na dobročinné projekty sa dá už aj bezkontaktne

Viete si predstaviť život bez hotovosti? Čo sa však v takomto svete stane s neziskovkami a ich podujatiami či zbierkami? Nové technológie a trendy ovplyvňujú aj tretí sektor. DobraKrajina.sk v spolupráci s UniCredit Bank prináša bezkontaktné darcovské terminály. Prispieť na dobrú vec tak nikdy nebolo ľahšie. 

Neziskový sektor je tiež nútený prispôsobovať sa novým trendom a technológiám a reagovať na potreby svojich priaznivcov. „Na darcovskom portáli DobráKrajina.sk registrujeme v posledných rokoch rapídny nárast využívania platobných kariet zo 4 % v roku 2010 na vyše 40 % v roku 2018. Pri tradičných finančných zbierkach dokážu nové technológie zvýšiť vyzbieranú sumu až o 40 – 60 %,“ hovorí Jana Desiatniková, programová manažérka Nadácie Pontis.

V spolupráci s UniCredit Bank prináša Nadácia Pontis ako správca portálu DobraKrajina.sk špeciálne dotykové platobné terminály, ktoré nahradia tradičné pokladničky využívané pri finančných zbierkach. V praxi to znamená, že darca môže organizáciu podporiť pomocou svojej platobnej karty bežným spôsobom alebo bezkontaktne. Stačí si vybrať sumu a dotknúť sa platobného terminálu. Darovanie je tak jednoduché, rýchle, bezkontaktné a bezdrôtové.

Tento revolučný spôsob realizácie finančných zbierok šetrí organizáciám administratívne náklady i bankové poplatky za odvod hotovosti a darcov zbavuje rizika spojeného so stratou hotovosti. „Už od momentu, kedy sme si pred dvoma rokmi v stane DobraKrajina.sk na Pohode vyskúšali prvé darcovské bezkontaktné pokladničky VISA, sme vedeli, že organizácie takéto riešenia naozaj potrebujú. Nielenže ich to odľahčí od administratívy spojenej so zbieraním hotovosti, výrazne to zjednoduší proces darovania aj pre samotných darcov. Riziko zneužitia darovaných peňazí sa výrazne znižuje. Každá transakcia je zachytená v systéme a darcovia sa viac nemusia obávať, že ide o podvodnú zbierku,“ dodáva J. Desiatniková. 

Som veľmi rád, že sme stáli pri tomto projekte, ktorý je efektívnou novinkou v oblasti zbierok na dobročinnosť, hovorí Slavomír Beňa, člen predstavenstva a riaditeľ divízie firemného a investičného bankovníctva UniCredit Bank. Zároveň dodáva, že „v rámci skupinovej iniciatívy „Social Impact Banking“ naša pozornosť, servis a financovanie smerujú tiež do oblastí, ktoré majú skutočný dopad na spoločnosť, jej rozvoj a pomáhajú riešiť sociálne problémy“. Je pre nás dôležité robiť to, čo je správne a cez  konkrétne aktivity napĺňať naše poslanie „banky pre všetko, na čom záleží“.

Po prvý krát bude možné túto inovatívnu formu zbierok s využitím POS terminálov od UniCredit Bank využiť počas Globsec Bratislava Forum (6. – 8. júna), ktorého sa DobraKrajina.sk zúčastní. Od štvrtka do soboty budú mať návštevníci konferencie možnosť pomáhať dotykom a podporiť jeden z projektov na DobraKrajina.sk, ktoré menia Slovensko na lepšie miesto.

 

 

 

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. V týchto témach sme aj experti.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram