21. 04. 2017 Zodpovedné podnikanie

Pro Bono Maratón: preteky systémových zmien

Odborníci z firemného sektora sa opäť môžu hlásiť! Ďalší ročník Pro Bono Maratónu je už za dverami.

Organizácie, ktoré prinášajú odpovede na spoločenské problémy, si žiada­jú odvážne riešenia a kreatívnych ľudí, ktorí vnímajú nedostatok zdrojov ako výzvu. Pridajte sa opäť tento rok k expertom, ktorým záleží na budúcnosti Slovenska a sú ochotní poskytnúť svoje know-how pro bono (lat. bezplatne, vo verejný prospech), ale za to v skvelej, súťažnej atmosfére s množstvom inšpirujúcich osobností.

 

KEDY? 22. júna 2017 od 8:30 do 19:30

KDE? Binarium - Staré Grunty 18, 841 04 Karlova Ves, Bratislava

ČO? Tímy expertov z biznis prostredia opustia na jeden deň svoje pracovné priestory a stretnú sa na tomto celodennom podujatí, aby poskytli svoje know-how vybraným neziskovkám v rôznych oblastiach od komunikácie, biznis stratégií, architektúry po riešenie IT či právnych výziev.Tento ročník nebude zameraný na pomoc neziskovkám ako takým, ale na riešenia spoločenských a iných problémov, ktorým sa venujú vybrané neziskovky.

Témy, na ktoré si posvietime sú vzdelávanie, extrémizmus, sociálne začlenenie, udržateľnosť, efektívnosť hospodárenia verejnej správy, či neziskový sektor v Rusku.

PREČO? Môžete sa stať spolutvorcami tých najzaujímavejších, najzmysluplnejších a najefektívnejších iniciatív, ktoré v súčasnosti hýbu Slovenskom. Pomôžte zlepšiť vzdelávanie, obmedziť extrémizmus či systémové prešľapy a hospodárenie samospráv. Máte záujem o medzinárodnú spoluprácu? Tento rok sa môžete tešiť aj na problémy zahraničných neziskoviek. 

AKO? Ak chcete stáť za zmenou k lepšiemu, napíšte e-mail koordinátorke tohto podujatia Barbore Pálešovej a stručne opíšte akú expertízu viete neziskovkám ponúknuť. Vašu účasť stačí finálne potvrdiť do konca mája, uvedením Vašich priorít z ponuky projektov, ktoré Vám na požiadanie radi zašleme.

Váhate?

Pro bono prináša hodnotu pre komunitu a je tiež dobré pre biznis. Priťahuje a zapája talenty, zvyšuje reputáciu a podporuje inovácie. Pro Bono Maratón má tieto výhody:

• Staňte sa spolutvorcami príbehov: Máte možnosť pracovať na projektoch, ktoré robia zo Slovenska dobrú krajinu. Vďaka vašej pomoci budú neziskovky lepšie vedieť prezentovať svoje aktivity verejnosti a získať pre ne podporu. Budú môcť aplikovať moderné IT riešenia, či získajú cenné informácie z manažmentu či práva, čo prispeje k ich stabilite.

• Pomáhajte efektívne: Nadácia Pontis vyberá dobré neziskové organizácie, nastavuje jednotlivé projekty a zabezpečuje celú organizáciu podujatia. Pomocou kvalitne pripraveného a koncentrovaného pro bono projektu účinne pomáhate tam, kde je to potrebné. A čo je najlepšie, výsledok vidieť už za 1 deň.

• Buďte o krok vpred: Nadácia Pontis aktívne komu­nikuje prípravu, priebeh i výsledky Pro Bono Mara­tónu. Máte možnosť profilovať sa ako priekopnícka firma v inovatívnej forme pro bono dobrovoľníctva.

• Zúročte vaše kvality: Pro bono poskytuje v prie­mere 10x väčšiu hodnotu pre komunitu ako klasické dobrovoľníctvo.

• Je to zábava: Dajte kolegom možnosť zažiť inšpira­tívny, adrenalínový a zábavný deň, ktorý vás vytrhne z každodennej rutiny a upevní vzťahy v tíme. 

Čo nás čaká?

• Prihlasovanie firiem – do 31. mája

Firma sa prihlási na Pro Bono Maratón s tímom svojich zamestnancov, aby poskytla vybranej neziskovej orga­nizácii svoje profesionálne služby za základe vopred definovaného zadania. Zadania budú známe 16. mája ale firmy si môžu svoje miesto na maratóne rezervovať už teraz.

• Prepojenie firiem s neziskovkami

Nadácia Pontis pridelí prihláseným firmám neziskovú organizáciu, na základe preferencií firmy uvedených v prihláške. Firma dostane detailne vypracované zadanie, v ktorom nezisková organizácia popisuje svoju potrebu, predstavu navrhovaného riešenia, ciele i širší kontext.

• Konzultačná hodina

Dva týždne pred podujatím, Nadácia Pontis zorga­nizuje stretnutie firmy s neziskovou organizáciou, aby spoločne doformulovali projektové zadanie a dohodli sa na finálnom výstupe Pro Bono Maratónu.

• Zostavenie pro bono tímu

Firma zostaví tím motivovaných zamestnancov, ktorí sa zúčastnia Pro Bono Maratónu a budú riešiť zadanie neziskovej organizácie.

• Podujatie Pro Bono Maratón – 22. jún 2017, 8:30 – 17:30

Všetky projekty sa zrealizujú od začiatku až do konca počas 12-hodinovej akcie v v novom Bratislavskom Bináriu. Pro bono tímy budú pracovať spolu so svojou neziskovou organizáciou individuálne a na záver všetky tímy odprezentujú svoje výstupy.

• Prezentácie riešení + špeciálny hosť – 22. jún 2017, 18:00 – 19:30

Na záver dňa sa všetci stretneme a oslávime, čo sa nám spolu podarilo urobiť pro bono. Čaká nás dobrá atmosféra, občerstvenie a skvelí ľudia.

• Komunikácia

Nadácia Pontis komunikuje priebeh a výsledky Pro Bono Maratónu. Zabezpečí profesionálne fotografie, výstupy na webe a sociálnych sieťach, oslovuje mediál­nych partnerov za účelom odprezentovania prác verej­nosti, aby sme znásobili dopad pomoci.

Povedali o Pro Bono Maratóne

„Bol to fantastický deň, plný energie, inšpirácií a skvelé­ho pocitu z pomoci druhým. S Mládežou ulice sme si to skutočne užili a verím, že rovnaký pocit budú prežívať aj deti, pri tvorbe vizuálov.“

Agentúra SCR

„Som rád, že sme sa aj s kolegami mohli zúčastniť tejto akcie – bol to príjemný deň, s príjemnými ľuďmi, síce v plnom pracovnom nasadení, ale keďže sa jednalo o po­merne odlišné zadanie, než ako obvykle riešime, ubehlo to veľmi rýchlo.“

Andrej Čermák, Senior Consultant, Accenture

„Bol to pre nás jedinečný zážitok a zároveň veľká výzva, počas krátkej doby rozlúsknuť neľahký problém. Práca na podobných projektoch nás veľmi baví, pretože sa odlišuje od našej denno-dennej rutiny. Navyše, sme veľmi radi, keď môžeme zúročiť naše skúsenosti v oblasti komuni­kácie a premeniť ich na niečo, čo môže reálne zmeniť Slovensko.“

Roman Záhorec, Client Service Director, Neopublic Porter Novelli

„Kreatívny maratón nás oslovil tým, že sme mohli pomôcť dobrej veci, zároveň to bola pre nás zábava. Spoznali sme skvelých ľudí z OZ Proti prúdu, s ktorými sa nám výborne pracovalo. Dokonca až tak, že naša spolupráca pretrvala aj naďalej a podieľame sa aj na ich ďalších zaujímavých projektoch.“

Boyo Dohnal, Art Director, Made by Vaculik

„Bolo to adrenalínové, rýchle, inšpiratívne, spájajúce aj otvárajúce obzory. Keď sme s tímom agentúry prechá­dzali jednotlivé titulky časopisu Nota Bene, videla som to zrazu úplne inými očami. Už len to, ako môžeme zmeniť nadpisy, aby boli pozitívnejšie, vtipné. To bolo perfektné, na to by sme neprišli len tak sami, insajderi.“

Sandra Tordová, šéfredaktorka časopisu Nota Bene, Proti Prúdu

 

Výber mediálnych výstupov z minulých ročníkov

O tom čo sa podarilo v uplynulých ročníkoch, aké firmy a neziskovky sa zúčastnili tohto podujatia sa dočítate tu:

2016    

https://www.etrend.sk/firmy/ultralacna-kampan-pre-nota-bene-a-prva-pomoc-pre-bratislavu-utopenu-v-bilbordoch.html

https://www.old-nadaciapontis.sk/clanok/pro-bono-maraton-spaja-ludi-z-roznych-sektorov-ktori-chcu-zit-v-lepsej-krajine/1926

https://www.old-nadaciapontis.sk/clanok/firmy-pomohli-neziskovkam-s-kreativnymi-kampanami-a-inspiraciami/1931

2015    https://www.old-nadaciapontis.sk/clanok/dnes-odstartoval-pro-bono-maraton-v-ramci-ktoreho-profesionali-pomahaju-neziskovkam/1534  

 

Organizátori podujatia

   

Partneri podujatia

        

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.