14. 11. 2015 Zodpovedné podnikanie

Program Spoločne pre región znova podporí dobré projekty na východnom Slovensku

Spoločnosť U. S. Steel Košice a Karpatská nadácia otvorili v pondelok 26. októbra 2015 deviaty ročník grantového programu Spoločne pre región.

V tomto grantovom programe prerozdelia 13 500 eur na podporu verejnoprospešných komunitných projektov.

Kto sa môže uchádzať o tento grant?

O grant z programu sa môžu uchádzať neziskové organizácie a miestne samosprávy z Košického a Prešovského samosprávneho kraja, v ktorých aktívne pôsobia zamestnanci spoločnosti U. S. Steel Košice, s.r.o. a jej dcérskych spoločností.

Granty v maximálnej výške 2 500 eur budú udelené na podporu realizácie inovatívnych projektov vo sfére zvyšovania bezpečnosti vo všetkých oblastiach života, zmysluplných voľnočasových aktivít pre deti a mládež, ako aj  environmentálnych aktivít a vzdelávania. Uzávierka prijímania žiadostí o grant je 15. január 2016.

Administrátorom grantového programu U. S. Steel Košice, s. r. o. je Karpatská nadácia. Od svojho otvorenia program podporil 82 projektov celkovou sumou takmer 215 000 eur.

Veľkú zásluhu na tomto grantovom programe majú i angažovaní zamestnanci spoločnosti U. S. Steel Košice

„Som veľmi rád, že nepretržite od roku 2007 podávame pomocnú ruku zanieteným ľuďom, ktorým záleží na tom, ako sa nám v regióne žije a prichádzajú s novými rozvojovými aktivitami. Poväčšine ide o finančne nenáročné projekty, ktoré však prinášajú osoh lokálnej komunite a spájajú ľudí a organizácie z viacerých sektorov pre dobrú vec. Obzvlášť si cením aktívnu účasť našich zamestnancov, ktorí venujú svoj čas a vedú mnohé z týchto projektov“, povedal pri otvorení 9. ročníka programu Scott Buckiso, prezident hutníckej spoločnosti.

V minulom ročníku programu získalo podporu šesť organizácií, medzi nimi aj občianske združenie Priatelia trstenskej prírody na realizáciu projektu Včelárenie – sladké, zdravé, užitočné – skús si to s nami. Cieľom projektu bolo upozorniť na to, že včely sú veľmi dôležité pre ľudí a k zlepšeniu ich podmienok na prežitie vieme prispieť všetci. Členovia združenia vybudovali 10 úľov a poskytli ich záujemcom o včelárenie aj s ponukou zaučenia do tajov tohto remesla. Deň medu, záverečné podujatie projektu, pritiahol do Trsteného pri Hornáde mnoho obyvateľov obce i návštevníkov, súčasných a možno aj budúcich včelárov.

„Spoločne pre región je najstarší program z tých, ktoré realizujeme v spolupráci s firemnými partnermi. Sme radi, že spoločnosť U. S. Steel Košice, s.r.o. pokračuje v jeho realizácii: tento program je svojou filozofiou rozvojový a rozvoj si žiada svoj čas aj pravidelné investície,“ konštatuje Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie.    

 

Zdroj: TS spoločnosti U. S. Steel Košice

  

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.