08. 10. 2013 Nadácia Pontis

Program Techsoup ponúka kancelársky balík Office 365 pre neziskovky

V rámci programu softvérového darcovstva ho ponúka spoločnosť Microsoft. Nový softvér dnes predstavili počas NGO Day v Bratislave.

Cloudová služba Office 365 umožňuje slovenským neziskovkám využívať nasledovné výhody:

  • Pristupovať k informáciám a dátam prakticky odkiaľkoľvek.

Office 365 umožňuje neziskovým organizáciám prístup k dokumentom a súborom odkiaľkoľvek, cez aplikácie balíka Office, ktoré sú prispôsobené pre PC, smartfóny i tablety.

  • Spolupracovať efektívnejšie.

Neziskovky si môžu v rámci organizácie vymieňať informácie jednoduchšie  prostredníctvom známych aplikácií  Office cez e-mail, zdieľaného kalendára a dokumentov či videokonferencií.

  • Jednoduchá implementácia.

Office 365 pre neziskové organizácie obsahuje jednoduché možnosti nastavenia, ktoré ho umožňujú spustiť bez nutnosti odinštalovať predošlé verzie.

  • Spoľahlivosť a vždy aktuálna verzia softvéru.

Vďaka Office 365 strávia neziskovky menej času údržbou IT a zároveň budú mať vďaka cloudu prístup vždy k najnovšej verzii softvéru s najvyššou možnou mierou zabezpečenia a dostupnosti.

Svoje skúsenosti s prácou Office 365 počas NGO day priblížila viac ako 40 neziskovým organizáciám Lenka Križanová, marketingová a PR manažérka neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko. „S Officom 365 sme nielenže ušetrili, ale začali sme naozaj efektívnejšie pracovať. Keď sme na cestách, k svojim mailom, kalendárom či úlohám sa dostaneme jednoducho, prostredníctvom telefónov či tabletov. V budúcnosti plánujeme využívať Lync na videokonferencie ako online pracovné stretnutia s učiteľmi, a takisto Lync odporúčame študentom na komunikáciu v rámci ich činností v študentskej spoločnosti.“

Program TechSoup pôsobí na Slovensku od roku 2009. Aktuálne ponúka softvérové produkty od štyroch darcov, z nich je najväčší práve spoločnosť Microsoft. „Cieľom programu TechSoup je, aby každá nezisková organizácia na celom svete mala prístup k technológiám a znalostiam, ktoré jej umožnia naplno využívať svoj potenciál. Snažíme sa aj na Slovensko prinášať tie najhorúcejšie novinky za veľmi prijateľnú cenu,“ skonštatoval Maroš Silný, manažér neziskovej organizácie Pontis n.o., ktorá administruje program TechSoup Slovensko. Spoločnosť Microsoft oznámila celosvetovo dostupnosť riešenia Office 365 pre neziskové organizácie už v septembri 2013. Okamžite je dostupné v 41 krajinách, do konca júla budúceho roka však bude celkovo dostupné pre neziskové organizácie až v 90 krajinách sveta.

Tohtoročný NGO Day bol bohatý aj na rôzne ďalšie témy, a nielen technologické. Neziskové organizácie sa na ňom okrem iného mohli dozvedieť, ako zefektívniť svoj online marketing a PR, aké novinky má nachystané program TechSoup Slovensko, aký softvér môžu využívať neziskovky pri fundraisingu a práci s individuálnymi darcami, ako pracovať s open datami alebo ako si efektívne overiť rôzne zmluvy a dohody, či ako im môže pomôcť práve cloudové softvérové riešenie Microsoft Office 365 a rôzne ďalšie skúsenosti z praxe.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111