21. 09. 2020 Zodpovedné podnikanie

Séria Pro Bono Webinárov: Účtovná závierka a dane z príjmu pre mimovládnu sféru v kocke

Ste neziskovka, pripravujete účtovnú závierku v sústave podvojného účtovníctva a potrebujete previesť daňami z príjmov? Nevynechajte možnosť zúčastniť sa série 3 bezplatných webinárov zo série #accacelife.

Odborníčky zo spoločnosti Accace vás prevedú účtovnou závierkou a zdaňovaním príjmov neziskových účtovných jednotiek účtujúcich v podvojnom účtovníctve. Dozviete sa napríklad, ako zostaviť účtovnú závierku, ktoré príjmy sú alebo nie sú predmetom dane, zistíte viac o registrácii na daň z príjmov či povinnosti podať daňové priznanie. Webináre sú vhodné pre občianske združenia, nadácie aj neziskové organizácie.

Každý z 3 webinárov bude trvať len hodinu. Prebiehať budú cez webovú aplikáciu ZOOM. Prihlásiť sa môžete na celú sériu alebo na jednotlivé časti. Pred samotným webinárom vám zašleme link na pripojenie.

Čo budete potrebovať k webináru: stabilné pripojenie na internet a chuť učiť sa.

Dátumy a program:

  1. Závierkové operácie a zostavenie účtovnej závierky neziskových účtovných jednotiek 8.10.2020 o 10:00 – 11:00
  2. Poznámky účtovnej závierky neziskových účtovných jednotiek: 29.10.2020 o 10:00 – 11:00
  3. Mimovládne organizácie z pohľadu dane z príjmov: 26.11.2020 o 10:00 – 11:00

Miesto: ZOOM (na email zadaný pri registrácii vám pred každým webinárom pošleme link na pripojenie)

Kapacita: 50 miest na každý webinár

Kto budú vaše školiteľky?

Ing. Radka Hubčíková, ACCA, Accounting supervisor & IFRS Consultant, Accace Slovakia

Radka je účtovná supervízorka a konzultantka IFRS spoločnosti Accace Slovakia, ktorá zároveň riadi novú pobočku v Košiciach. Ako supervízorka má okrem iného na starosti účtovníctvo neziskových organizácií. Je tiež zodpovedná za IFRS poradenstvo pre klientov, s cieľom poskytnúť im komplexné poradenstvo. Od roku 2018 je Radka členkou ACCA a aktívne neustále rozširuje svoje vedomosti. Nedávno sa stala členkou Slovenskej poradnej komisie pre IFRS, kde je v styku s vývojom, aktualizáciou a schvaľovaním medzinárodných účtovných štandardov, zabezpečením interpretácie medzinárodných účtovných štandardov a ich prístupnosťou pre používateľov v Slovenskej republike v štátnom jazyku.

Ing. Ivana Glazelová, Senior Tax consultant, Accace Slovakia

Ivana je zapísaná v Slovenskej komore daňových poradcov ako daňový poradca. V Accace sa venuje daňovému poradenstvu pre širokú klientelu nielen v rámci Slovenska, ale aj v zahraničí. Okrem toho je autorkou viacerých odborných článkov a v minulosti sa venovala aj lektorskej činnosti pre odbornú verejnosť.

Prihlasovací formulár

Kapacita webináru je obmedzená. Za jednu mimovládnu organizáciu sa môžu prihlásiť dvaja zamestnanci. V prípade, že tréning nebude plne obsadený, v prihlasovacom formulári je možnosť zaznačiť, aby sme vás kontaktovali, pokiaľ máte záujem prihlásiť sa viacerí. Účastníci, ktorí sa prihlásia, budú po zaplnení kurzu evidovaní ako náhradníci a kontaktovaní iba v prípade, že sa uvoľní miesto. Formulár teda odporúčame v každom prípade vyplniť, často sa stáva, že sa niekto na poslednú chvíľu odhlási.

Partner tréningu

Organizátor aktivity Pro Bono Tréningu

Partner Pro Bono tréningov

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.