12. 09. 2013 Zodpovedné podnikanie

Slovenská sporiteľňa podporuje vysokoškolské projekty

Vysoké školy sa môžu uchádzať o finančnú podporu Nadačného fondu Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis.

Nadačný fond Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis spustil 2. ročník grantového programu Podpor školu nápadom. O podporu sa môžu uchádzať vysoké školy a univerzity na vzdelávacie projekty z rôznych oblastí, ako napríklad publikačnú činnosť škôl, podporu študentských médií, skvalitnenie vyučovacieho procesu či študentské projekty zamerané na širokú verejnosť. Z fondu bude prerozdelená celková suma 30–tisíc eur.

Grant poputuje na projekty vysokých škôl a univerzít, ktoré získajú v študentskom hlasovaní cez facebookovú aplikáciu najväčší počet hlasov. „Počas uplynulého školského roku sme po prvýkrát dali možnosť rozhodnúť samotným študentom o tom, ktorý projekt získa finančnú podporu z nášho nadačného fondu. Tento systém považujeme za spravodlivý a budeme v ňom pokračovať naďalej,“ povedala Marta Krejcarová, riaditeľka komunikácie a sponzoringu Slovenskej sporiteľne. Aj tento rok je pripravená motivácia pre hlasujúcich – na záver programu bude vylosovaný výherca iPadu.

Podrobné informácie o grantovej výzve na školský rok 2013/2014 sú dostupné na:

Prijímanie projektov je aktívne na http://www.darca.sk/authake/user/register.

Projekty budú vyhodnocované v troch termínoch (31. december 2013, 31. marec 2014 a 30. jún 2014). V každom termíne uzávierky budú automaticky podporené tri projekty s najväčším počtom hlasov. Maximálna výška jedného grantu je 3000 eur.

 

Zdroje:darca.skslsp.sk

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111