25. 11. 2012 Zodpovedné podnikanie

So Slovnaftom do divadla

Žiaci prvé stupňa základných škôl navštívia vďaka Slovnaftu divadlá.

© podujatie.sk

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. rozšírila spoluprácu s divadlami a v rámci projektu So Slovnaftom do divadla vozí od októbra žiakov prvého stupňa základných škôl do kultúrnych stánkov v štyroch mestách Slovenska. Na výlety za divadelnými zážitkami sa môžu tešiť deti z menších miest a obcí v okolí Bratislavy, Martina, Spišskej Novej Vsi, Košíc a Komárna.

Projekt vznikol ako reakcia na častý problém základných škôl z menších miest a obcí, ktoré nedokážu využiť Kultúrne poukazy Ministerstva kultúry SR , pretože pri organizovaných kultúrnych zájazdov pre deti cestovné náklady prevyšujú ich finančné možnosti. Spoločnosť SLOVNAFT, a.s., hradí cestovné náklady spojené s autobusovou prepravou školských skupín.

Dôležitými partnermi v projekte sú aj prepravcovia. Slovnaft ponúkol spoluprácu svojim osvedčeným a spoľahlivým obchodným partnerom v oblasti prepravy. Dopravu detí budú realizovať SAD Dunajská Streda a spoločnosť eurobus, a.s. Raz mesačne do každého z miest, kde pôsobia partnerské divadlá, vyrazia 4 autobusy vezúce 160 žiakov za divadelným zážitkom.

Rozšírenie spolupráce s divadlami nadväzuje na pilotný projekt, ktorý Slovnaft odštartoval v marci s divadlom Malá Scéna STU a prepravcom SAD Dunajská Streda. Do konca predchádzajúceho školského roka spoločnosť podporila výlety za kultúrnymi zážitkami pre celkovo 1363 žiakov z 5 škôl z menších miest a obcí v okolí Bratislavy.

Zdroj: TS Slovnaft

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111