13. 10. 2016 Zodpovedné podnikanie

Spoločnosť EY spúšťa nové kolo súťaže EY Podnikateľ roka, firmy sa môžu prihlasovať

Spoločnosť EY vyhlásila na Slovensku už v poradí jedenásty ročník prestížnej súťaže, v ktorej oceňuje inšpiratívne podnikateľské príbehy.

Oficiálne uverejnenie propagačného videa súťaže Podnikateľ roka a výzva na oficiálnej stránke chce aj tento rok motivovať odvážnych podnikateľov, ktorí svoju činnosť berú vážne a okrem finančných úspechov majú úcte poctivú a čestnú prácu, zasúťažiť si medzi sebou. Hodnotenie však nekončí len na národnej úrovni. Tým, ktorým cena poputuje, sa automaticky ponúkne možnosť postúpiť do svetového finále, ktoré bude tento rok prebiehať od 7. do 11. júna v atraktívnom Monte Carle.

Medzinárodnú súťaž Podnikateľ roka organizuje známa britská consultingová spoločnosť Ernst & Young už od roku 2006 a každoročne pomáha zviditeľniť podnikateľov, ktorí si za svoju snahu a prínos pre všeobecné blaho zaslúžia uznanie verejnosti. Súťaž prebieha v 60 krajinách po celom svete a ceny sa udeľujú podnikateľom celkovo v troch kategóriách. EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky, EY Technologický podnikateľ roka a EY Začínajúci podnikateľ roka. Rovnaké pravidlá v oblasti pre všetkých účastníkov podčiarkujú celkovú objektívnosť v hodnotení.

Minuloroční laureáti komentovali účasť na súťaži obzvlášť pozitívne. „Je pre mňa veľkou cťou získať ocenenie EY Podnikateľ roka 2015 a zaradiť sa medzi elitu slovenských podnikateľov, ktorí toto ocenenie získali predo mnou. Je to ohodnotenie našej tvrdej práce a veľká motivácia a záväzok pracovať ďalej, rozvíjať slovenskú firmu c2i na svetovú, rešpektovanú technologickú značku,“ hovorí držiteľ titulu EY Podnikateľ roka 2015 Patrick Hessel zo spoločnosti c2i, s.r.o., ktorí prijal miesto predsedu poroty tohto ročníka súťaže. V posledných rokoch sa priestor dáva predovšetkým mladým a začínajúcim podnikateľom, ktorých sa na Slovensku objavuje čím ďalej, tým viac.

Nominačné kolo je otvorené do 30. 11. 2016. Viac informácií, prihlášky a nominačné formuláre sú dostupné na www.podnikatelroka.sk.

 

Zdroj: EY

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111