14. 12. 2016 Filantropia

Srdce pre deti oslávilo 10 rokov veľkolepo

Spoločný projekt Nadácie Pontis a denníka Nový Čas oslávil v tomto roku desiate výročie.

Srdce pre deti, oslávilo svoje desiate výročie, a to naozaj veľkolepo. Prvý decembrový víkend odvysielala TV JOJ slávnostný galavečer, na ktorom sa podieľalo množstvo zvučných mien. Vrcholom večera však boli diváci a čitatelia denníka Nový Čas, ktorí ukázali, že ich srdcia bijú pre deti. Vďaka nim totiž konto Srdca pre deti narástlo na sumu 320 626 €. Ďakujeme!

Už po piaty raz mohli diváci pri televíznych obrazovkách sledovať večer, ktorý patril ťažko skúšaným rodinám. Spoznali netradičné osudy malých detičiek a ich rodičov, ktorým projekt Srdce pre deti pomáha už 10 rokov.

„Každoročné sa nám hlásia stovky žiadateľov o podporu. Vďaka štedrým ľuďom na Slovensku budeme môcť pomôcť väčšine z nich. Garantujeme, že každé darované euro ide presne tam, kam má – na pomoc  deťom, ktoré to najviac potrebujú,“ hovorí Katarína Turčanová, manažérka Srdca pre deti. 

Počas slávnostného galavečera sa predstavili viaceré hviezdy. Svojím vystúpením vzdali hold deťom, ktoré nezanevreli na svoju životnú situáciu a sú častom príkladom pre okolie. Na programe bola skupina Desmod, speváci Adam Ďurica a Bekim Aziri, speváčky Kristína Peláková či Marta Jandová. Diváci videli aj ukážku z najnovšieho muzikálu Jána Ďurovčíka Šľahačková princezná. V rámci svojho veľkého comebacku vystúpila i legendárna Marika Gombitová.

„Nebolo mi dopriate mať vlastné deti. Neviem, aká by som bola mama, ale viem, že by som svojim deťom dala všetko na svete. Keď už to tak osud zariadil, dávam kus svojho srdca tým, ktorí to potrebujú. A deti našu pomoc potrebujú o to viac, že sú bezbranné. Keby som mohla, darovala by som im celé svoje srdce, no to nejde. Takže verím, že ich poteší aspoň moje objatie, ktoré im posielam prostredníctvom projektu Srdce pre deti,“ povedala pre denník Nový Čas.

 

Večerom divákov sprevádzali moderátori Adriana Kmotríková, Ján Mečiar a Milan Junior Zimnýkoval. V rozhovoroch s rodinami sa snažili poukázať na ich silu a súdržnosť, ktorá sa posilňuje aj prostredníctvom ťažkých životných situácií. Predstavila sa napríklad Martinka so svojou mamou. Svojím príbehom chceli zároveň svetu povedať viac aj o cystickej fibróze, ktorou Martinka trpí. „O cystickej fibróze sa rozpráva málo, ľudia  o nej nevedia, a to spôsobuje problémy napríklad aj na úradoch,“ povedala Martinkina mama, pani Lucia Novobilská.

Históriu projektu priblížila šéfredaktorka Nového Času Júlia Kováčová: „Povedali sme si, že táto krajina potrebuje Vianoce snáď každý deň,“ priblížila myšlienky, ktoré im prechádzali hlavami pri zrode Srdca pre deti.

„Projekt Srdce pre deti je najväčší televízny charitatívny program na Slovensku a nás v televízii JOJ veľmi teší jeho popularita a rozmer, keďže rodinnosť, empatia a charita patria medzi základné piliere stratégie smerovania TV JOJ. Veľmi ma teší, že kvalitu a poslanie programu ocenili aj diváci a Srdce pre deti sa stalo najsledovanejším programom sobotného večera v univerzálnej cieľovej skupine,“ uviedol generálny riaditeľ TV JOJ Marcel Grega.

Počas slávnostného galavečera prispeli na konto Srdca pre deti štedrí ľudia z celého Slovenska a Nadácia Eset, ktorá darovala 20 000 €. Vďaka celkovej sume 320 626 € sa adresná a konkrétna pomoc dostane deťom v núdzi aj budúci rok. 

POZRITE SI FOTKY Z GALAVEČERA

Projekt za 10 rokov svojej existencie na Slovensku pomohol už viac ako 87-tisícom statočných detí. Spolu sa podarilo vyzbierať viac ako 2 600 000 eur. Podporiť deti, ktoré to potrebujú je možné kedykoľvek. Stačí poslať SMS s textom SRDCE na číslo 871 alebo prispieť jednoducho online cez web: www.srdcepredeti.sk/#pomozem

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.