24. 10. 2012 Zodpovedné podnikanie

Tašky Freitag – recyklované a cool

Počuli ste už o taškách Freitag? Zistite, čo stálo za ich vznikom.

© menextrend.com

Príbeh trendových tašiek Freitag sa začal v Zurichu v roku 1993 celkom obyčajne, keď si dvaja grafickí dizajnéri Markus a Daniel Freitagovci chceli kúpiť tašku, v ktorej by mohli nosiť svoje grafické návrhy. Ako sa na pravých obyvateľov Zurichu patrí, cestovali do práce každý deň na bicykli, a preto mali na tašky špeciálne požiadavky. Hľadali také modely, ktoré budú pevné, kvalitné a nepremokavé, aby ich návrhy zostali v suchu aj v sychravom počasí.

Sklamaní ponukou v obchodoch sa rozhodli vyrobiť si vlastné tašky. Inšpirovali sa veselými a farebnými plachtami nákladných áut, ktoré im každý deň hrmotali pod oknami bytu. Ako základný materiál na výrobu tašky použili starú plachtu z nákladného auta, na vytvorenie popruhov zase opotrebovaný bezpečnostný pás a materiál zo starého kolesa bicykla dotvoril lemovanie.

Našťastie pre mnohých nadšencov týchto cool „eco-friendly“ tašiek, bratia Freitagovci nezostali len pri dvoch modeloch a tento nápad im pomohol rozbehnúť spoločnosť, v ktorej v súčasnosti zamestnávajú 130 ľudí. Niekoľko desiatok modelov, z ktorých všetky sú vyrobené z už použitých materiálov, sa predáva po celom svete vo viac ako 400 obchodoch.

Prostredníctvom internetu si zákazníci dokonca môžu vybrať gumenú plachtu, aj jej konkrétnu časť, z ktorej im tašku vyrobia. Každá jedna taška je teda nielen ekologická, ale aj originálna, a aj preto sa Freitag stal obľúbenou módnou vychytávkou, ktorá sa na trhu drží už dvadsať rokov.

Zdroj: freitag.ch   

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111