11. 05. 2016 Zodpovedné podnikanie

Trhovisko Sustainable SOLUTIONS HUB bude opäť plné zodpovedných nápadov a projektov

Predstavujeme 2. polovicu prezentujúcich, ktorí budú účinkovať na našom trhovisku Sustainable SOLUTIONS HUB, ktoré sa uskutoční 17.5. v Bratislave.

Aj vy môžete žiť inak. Získajte ekologické a férové rady a tipy pre bežný i pracovný život.

Ekologické víno od Michala Bažalíka , férová káva od Ten Senses, energiou nabité ihrisko od OCTAGO a mnohí ďalší prinesú 17. mája život do Starej Tržnice  v Bratislave.  Už o necelý týždeň sa totiž v jej priestoroch uskutoční trhovisko zodpovedných firiem Sustainable SOLUTIONS HUB a vy určite musíte byť pri tom! Naše trhovisko bude otvorené pre verejnosť v čase od 16:00 do 19:00 a o svoje rady a tipy ako žiť zdravšie, férovejšie a ekologickejšie sa s vami podelí vyše 20 prezentujúcich.

Sustanaible SOLUTIONS HUB je sprievodným podujatím CEE CSR Summitu 2016. Vstup na trhovisko je v čase od 16:00 do 19:00 bezplatný. Tešiť sa môžete aj na súťaž o balíček plný fair-trade dobrôt.

Tieto firmy a start-upy vám ukážu, že žiť sa dá aj inak

Na každý problém totiž existuje udržateľné riešenie. Neveríte? Zastavte sa v utorok 17. mája pri našich stánkoch a presvedčte sa na vlastné oči. V Sustainable SOLUTIONS HUB-e účinkujú:

BeeSafe Corporate: Zamestnanci v bezpečí

BeeSafe Corporate je bezpečnostná platforma pre zamestnancov, zameranáv prvom rade na automatické privolanie pomoci v prípade ohrozenia –teda nebezpečenstva pri práci, kedy si pracovník sám nie je schopný privolať pomoc. BeeSafe prináša možnosti rýchlej firemnej komunikácie s pracovníkmi v teréne a monitorovanie ich aktivít.

Orange Slovensko, a.s.: Vymeňte mobil za pomoc

Prineste váš starý mobil na Trhovisko a podporte internetovú poradňu IPéčko, ktorá pomáha mladým ľuďom v krízových situáciách po celom Slovensku. Zástupcovia firmy vám ukážu nielen, kde je možné odovzdať na Slovensku staré mobily, ale tiež ako môžete ako zákazníci prispieť na dobrú vec. Okrem iného sa vďaka Orangeu môžete zaradiť aj do hry o nový telefón.

Orange Slovensko, a.s. – Inovatívny Lab

Zúčastnite sa komentovanej prehliadky Orange Lab-u, inovačného priestoru v Starej tržnici, ktorý je vybavený najmodernejšími technológiami a ponúka tak študentom, mladým profesionálom i širokej verejnosti možnosť rozvíjať svoje digitálne zručnosti a inovatívne nápady.

Občianske združenie kRaj – Včelí (k)raj

Príďte si vyskúšať prácu včelára a zistite viac o jedinečnej vzdelávacej včelárni, ktorá slúži školám, verejnosti aj záujemcom o včelárenie k zvyšovaniu environmentálneho povedomia o význame včiel pre krajinu. Združenie kRaj tak pomáha nielen odbúravať strach z včiel, ale tiež podporuje znevýhodnené skupiny ľudí, aby si finančne prilepšili tým, že sa naučia produkovať vlastný med.

Dobre&Dobré, s.r.o. – Zodpovedná kaviareň

Príďte na zodpovednú kávičku a skvelý bratislavský rožtek a zistite, akú silu môže mať druhá šanca. Zástupcovia občianskeho združenia Vagus vám predstavia svoju kaviareň DOBRE&DOBRÉ, ktorá zamestnáva ľudí bez domova a pomáha im tak navrátiť sa späť do bežného života.

Octago, s.r.o. – Rozhýb sa

Príďte si zacvičiť s Octagom a zistite, ako vám zdravý pohyb môže zlepšiť život. Zástupcovia spoločnosti vám ukážu nielen cvičenia s vlastnou váhou, ale tiež vám predstavia unikátne vonkajšie ihriská, ktoré hýbu životom v mestách či na školách. Staňte sa i vy súčasťou zdravo žijúcej komunity vďaka Octagu.

Pfizer Luxembourg Sarl, o.z.- Krajina záchrancov

Príďte si otestovať svoje znalosti a vyskúšajte si základy poskytovania prvej pomoci. Zástupcovia spoločnosti Pfizer vám predstavia svoj projekt Krajina záchrancov, ktorý umožňuje ľudom na Slovensku možnosť absolvovať nácvik prvej pomoci a tiež mobilnú aplikáciu Prvá pomoc, ktorá vám v prípade krízovej situácie dokáže efektívne navigovať.

Pivovary Topvar, a.s. – 9 mesiacov 0 promile

Ako je to s pitím alkoholu počas tehotenstva? Príďte sa poradiť, ako hrať férovú hru so svojim bábätkom a neohroziť ho. Zástupcovia spoločnosti Pivovary Topvar vám predstavia svoju kampaň 9 mesiacov 0 promile, ktorá upozorňuje na riziká pitia alkoholu počas tehotenstva, najmä tie spojené s fatálnym alkoholovým syndrómom.

Slovenské elektrárne, a.s. – Pomoc ľuďom bez domova

Príďte nahliadnuť do (virtuálnej) reality Depaul, nocľahárne pre ľudí bez domova. Zástupcovia spoločnosti Slovenské elektrárne vám ukážu, ako podporou organizácií Depaul Slovensko, OZ Vagus, OZ Proti Prúdu a Divadla bez domova pomáhajú prinášať funkčné riešenia pre ľudí bez domova a zabezpečujú tak ich sociálnu integráciu či zlepšenie sociálnych služieb v tejto oblasti.

Slovenská sporiteľňa, a.s. – Ako začať podnikať

Príďte sa zoznámiť s programom pre začínajúcich podnikateľov, ktorým Slovenská sporiteľňa podporuje podnikateľské nápady odborníkov, mladých, študentov, pracujúcich, nezamestnaných, ale aj ostatných, ktorí rozmýšľajú o vlastnom biznise. Zástupcova firmy vám ukážu, aké formy podpory existujú a tiež ako sa i vy môžete zapojiť do tohto zaujímavého programu.

Slovnaft,a.s. – Aj kvapka oleja sa ráta

Príďte zistiť, prečo je dôležité nevylievať kuchynský olej do odpadu a ako jeho zberom môžete prispieť k ochrane našej prírody. Zástupcovia spoločnosti Slovnaft vám predstavia nielen svoj projekt Aj kvapka oleja sa ráta, ale tiež vám ukážu, na ktorých čerpacích staniciach môžete použitý olej odovzdať. Slovnaftu sa týmto projektom podarilo vyzbierať a zhodnotiť až 44 ton použitého kuchynského oleja.

Ten Senses, s.r.o. – Férová káva

Zastavte sa pri stánku Ten Senses a porozprávajte sa o férovej a kvalitnej káve priamo s jej pražiarom. Čaká vám nielen ukážka fair-trade kávových produktov, ale zoznámite sa najmä so zodpovednými aktivitami firmy Ten Senses, ktorými sa snaží zlepšovať podmienky farmárov na kávových plantážach v rozvojových krajinách.

Vinárstvo Michal Bažalík – Ekologické víno

Príďte ochutnať ozajstné živé víno a zistite, aká námaha stojí za jeho výrobou. Michal Bažalík vám ukáže, že pestovanie a spracovanie hrozna môže prebiehať poctivo, ekologicky a bez aditív. Na našom trhovisku sa vďaka jeho vínu môžete preniesť v čase a priestore a vychutnať si tak čaro spustnutých svätojurských vinohradov.

Západoslovenská Energetika, a.s. – Energia efektívne

Viete zapojiť jednoduchý elektrické obvod? Nie? Príďte do stánku ZSE a preverte vašu logiku a dôvtip interaktívnymi úlohami, ktoré vás naučia, ako využívať energiu v domácnosti efektívne. Nájdite indície, vylúštite hlavolam a dostaňte sa z pasce plytvania s energiami.

Zaujíma vás problematika zodpovedného podnikania? Príďte na náš CEE CSR Summit 2016!

Prvotriedni spíkri z USA, Dánska či Veľkej Británie. Viac ako 150 expertov na CSR a udržateľnosť z celého sveta. Riešenie prípadových štúdií z oblasti zodpovedného podnikania a udržateľnosti pri diskusných stoloch pod vedením skúsených expertov. Provokatívne témy, prekvapenia a ešte oveľa viac. Už 17. mája 2016 v Starej Tržnici v Bratislave. Pozrite si tohtoročný program a nezabudnite sa registrovať.

Registrujte sa na CEE CSR Summit 2016

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111