17. 09. 2018 Zodpovedné podnikanie

Udržateľná móda medzi kolegami

Súčasťou vízie dm drogerie markt je myslieť a konať ekologicky – v tomto duchu sa niesla akcia zvaná dm burza.

V dm drogerie markt sa rozhodli poukázať na dve veci. Prvou je problém udržateľnosti v dnešnom módnom priemysle. Druhou je fakt, že obliekať sa štýlovo a zároveň zodpovedne nie je až také náročné. Preto zorganizovali dm burzu realizovanú tzv. swap party formou – prinesieš okukané a vezmeš si nové. Pomyselným vstupným na burzu bolo práve dlho nenosené či okukané oblečenie, ktoré si mohli zamestnanci dm drogerie markt vymeniť za iné, zaujímavé kúsky ostatných účastníkov. Podmienkou bol čistý, zachovalý stav šatstva, ktoré putovalo k novému majiteľovi. Ak aj ostali nejaké kúsky, ktoré si nik nevzal, nevyšli na škodu. Boli odovzdané do azylového centra.

„Počas akcie sa nám podarilo prepojiť všetkých našich stakeholderov. Keď sa nás dodávateľ Melitta dopočul o organizovaní dm burzy a projekte NOSENE, rozhodol sa podporiť aj svojou troškou. Pre NOSENE venoval ročnú zásobu Swirl 100% kompostovateľných bio vriec na odpad. Tie sa využívajú na zber zvyškov látok z prešívaného oblečenia, ktoré sa ďalej spracuvávajú,“ hovorí Mária Babušová, ktorá zorganizovala celú dm burzu. „Zároveň sme medzi kolegami otvorili tému udržateľnej módy. Okrem toho nás tiež teší fakt, že aspoň malou troškou môžeme pomôcť ženám v azylových domoch.“

V rámci burzy bola zrealizovaná aj prednáška približujúca situáciu v odevnom a textilnom priemysle. Tú si pre zamestnancov dm drogerie markt pripravila spoluzakladateľka konceptu NOSENE, Katarína Hutyrová.

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. V týchto témach sme aj experti.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram