29. 06. 2015 Zodpovedné podnikanie

V Raji opäť čistejšie

Dobrovoľníci z firmy Embraco upratovali Slovenský raj.

Dobrovoľníci z Embraca prvú júnovú sobotu vyčistili nelegálnu skládku v Kláštorisku v Slovenskom raji. Niektoré kusy starého odpadu v šikmej rokline prekvapili aj dobrovoľníkov. Asi málokto by totiž v národnom parku čakal staré umývadlo, železné kanistre, káble, autobatériu či dokonca pozostatky autobusovej zastávky. Medzi „historickými nálezmi“ sa objavil aj starý obal kompresora, podobný tým, aké zamestnanci Embraca denne vyrábajú. Dobrovoľníci sa tak neplánovane stali súčasťou životného cyklu kompresorov – produkujú ich s ohľadom na životné prostredie a pristupujú k nim zodpovedne aj po vyradení.

Spolupracovala Správa národného parku Slovenský raj a Horská záchranná služba, ktorá musela vyzbierané sudy a vrecia odpadu vyťahovať pomocou techniky. Pomohli i rodičia diabetických detí zo Združenia Spišiačik.

Zdroj: Embraco

 

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111