04. 12. 2012 Nadácia Pontis

V rámci charitatívneho galavečera Srdce pre deti 2012 sa vyzbieralo 575 653 eur

Televízia JOJ odvysielala v nedeľu 2. decembra 2012 už po druhýkrát charitatívny galavečer Srdce pre deti.

http://medialne.etrend.sk/tlac-tlacove-spravy/v-ramci-charitativneho-galavecera-srdce-pre-deti-2012-sa-vyzbieralo-575-653-eur.html

Televízia JOJ odvysielala v nedeľu 2. decembra 2012 už po druhýkrát charitatívny galavečer Srdce pre deti. V rámci projektu Nového Času na pomoc chorým a sociálne odkázaným deťom sa tento rok vyzbieralo 575 653 eur. Slováci opätovne dokázali, že neľahké osudy detí im nie sú ľahostajné. Počas nedeľného večera podporili diváci galavečer Srdce pre deti 2012 zaslaním vyše 113-tisíc SMS správ. Do projektu sa tentoraz zapojila aj spoločnosť O2, ktorá za každý odovzdaný starý mobil prispela do zbierky jedným eurom. Dokopy sa tak suma, ktorá sa do posledného centu prerozdelí medzi vybrané deti, vyšplhala na 575 653 eur. Ďakujeme!

Projekt Srdce pre deti úspešne funguje už šiesty rok. Minulý rok sa projekt po prvý raz prezentoval aj formou televízneho galavečera a okamžite si získal srdcia televíznych divákov. Počas dvoch galavečerov plných dojímavého rozprávania rodičov a ich statočných detí a s menšími zbierkami počas roka Srdce pre deti vyzbieralo neuveriteľných 1 465 467,64 eur, čím sa radí k najväčším slovenským charitatívnym zbierkam. Potvrdilo sa, že televízny formát Srdce pre deti bol úspešný a zmysluplný krok. Vyzbierala sa opäť neuveriteľná suma, ktorá pomôže stovkám deťom, povedal Peter Mertus, generálny riaditeľ vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia.

Všetky režijné náklady projektu hradí v plnej výške vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia a jeho partneri, aby sa všetky získané finančné dary mohli prerozdeliť deťom v núdzi. Nadácia Pontis je finančným garantom a správcom projektu. Spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia, a. s., je najväčší multimediálny vydavateľský dom na Slovensku. Vydáva absolútne najčítanejší denník Nový Čas. Vo svojom portfóliu má aj magazíny,knihy, online portály, e-shop a aplikácie pre iPad, iPhone a Android. Od decembra 2010 vlastní vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia 70 %-ný podiel v spoločnosti Azet.sk, ktorá je jednotkou na slovenskom internetovom trhu. Ringier Axel Springer Slovakia je súčasťou švajčiarsko-nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG, ktorá je vedúca integrovaná multimediálna korporácia v strednej a východnej Európe. Spoločnosť so sídlom vo švajčiarskom Zürichu vydáva noviny a časopisy, prevádzkuje webové a mobilné platformy a vlastní tlačiarne. Ringier Axel Springer Media AG je joint venture spoločností Ringier AG a Axel Springer AG.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111