21. 12. 2020 Filantropia

V roku 2020 sme podporili 4 veľké dúhové projekty a jeden menší

Pandémia nešetrila nikoho a ťažko zasiahla aj LGBT+ ľudí. Rôzne obmedzenia navyše zvýraznili diskrimináciu, s ktorou sa queer často komunita stretáva. Našťastie aj v tomto náročnom roku tu boli projekty, ktoré priniesli LGBT+ ľuďom nádej a dodali im pocit spolupatričnosti.

Fond pre podporu LGBT+ komunity v roku 2020 preto podporil tieto 4 projekty a jeden miniprojekt:

Dúhový PRIDE Bratislava

Schválená suma: 2000 eur

Najväčšie queer podujatie sa úspešne vysporiadalo s obmedzeniami spôsobenými koronou a ponúklo atraktívnu kombináciu online prenosov a menších živých podujatí. Týždeň trvajúci festival zachytil viacero aspektov života komunity a bol aj mostom s väčšinovou spoločnosťou.

Dúhy.sk

Schválená suma: 2390 eur

Portál vďaka fondu vytvoril videá, ktoré priblížili majorite LGBT+ komunitu a poukázali na fakt, že ľudia z nej sa nachádzajú v blízkosti každého z nás. Videá boli zdieľané na sociálnych sieťach a ich cieľom bolo okrem iného zviditeľniť samotný web, ktorý vytvára bezpečný priestor na internete pre queer ľudí.

inPoradňa

Schválená suma: 5000 eur

Projekt dlhodobo prispieva vďaka poradenstvu k pocitu bezpečia a sebaprijatia u mladých LGBT+ ľudí ohrozených diskrimináciou a sociálnym vylúčením. InPoradňa poskytla mladým queer ľuďom podporu v procese comingoutu či začleňovania sa do pracovných, školských a rovesníckych kolektívov, pomáhala pri partnerských problémoch a v prípadoch diskriminácie.

KompAkt

Schválená suma: 5921 eur

Išlo o pilotný projekt základného vzdelávania LGBT+ aktivistov a aktivistiek. V priebehu 3 rezidenčných školení získali zručnosti v oblasti ľudských práv LGBT+ ľudí, projektového myslenia a tímovej spolupráce. Prostredníctvom realizácie malých projektov si overili získané schopnosti v praxi.

Pre kal a mende, pal a mende

Schválená suma: 200 eur

Išlo o miniprojekt pod hlavičkou KompAktu. V rámci fondu sme podporili tlač a prípravu informačného letáku v rómskom jazyku o LGBTI ľuďoch z rómskej komunity. Názov v preklade znamená „pre nás, o nás”.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.