24. 03. 2015 Zodpovedné podnikanie

V súťaži Innovation Camp si stredoškoláci posvietili na aktívne starnutie

Organizácia JA Slovensko v spolupráci so spoločnosťou HP Slovakia zorganizovali súťaž podporujúcu inovatívne myslenie študentov.

Študentom počas Campu pomáhali zamestnanci HP Slovakia © JA Slovensko.

Slovensko starne. Vedeli ste, že o pár desaťročí budeme jednou z krajín s najstaršou populáciou v Európskej únii? Aký je potenciál seniorov? Využívame ho dostatočne? 

Téma aktívneho starnutia sa týka aj mladých ľudí. Šesťdesiat študentov zo stredných škôl z celého Slovenska sa vo februári zamýšľalo nad podmienkami, ktoré majú seniori pri svojom aktívnom starnutí. Hľadali možnosti na zlepšenie kvality ich života prostredníctvom moderných informačných technológií, v čom im pomáhali konzultanti – zamestnanci spoločnosti HP Slovakia. V závere dňa študenti svoje kreatívne nápady prezentovali odbornej porote, ktorú tvorili vrcholoví manažéri HP Slovakia.

„Každý zo študentov si zaslúži môj obdiv za odvahu a tiež snahu zlepšovať sa. Ja osobne som sa veľa od nich naučila, zabavila som sa s nimi a verím, že naše vstupy a otázky poroty budú pre nich inšpiráciou, ako sa nad riešením podobných úloh zamýšľať v budúcnosti,“ zhodnotila súťaž predsedníčka poroty Soňa Ondrejková.

Innovation Camp je pre HP už dobre známy projekt. Vysoká účasť a záujem stredných odborných škôl a gymnázií je dôkazom toho, že podobné súťaže sú z ich strany veľmi vítané. Študenti si tu môžu na vlastnej koži skúsiť prácu v tíme s úplne cudzími ľuďmi pod vedením mojich kolegov z HP a prezentovať svoju inováciu pred takmer stovkou ľudí si tiež vyžaduje veľkú dávku odvahy. O to viac ma prekvapili prezentačné výkony niektorých žiakov. Klobúk dole,“ dodáva Martin Sůra, generálny riaditeľ HP Slovakia a predseda Správnej rady Junior Achievement Slovensko.

Zdroj: Junior Achievement Slovensko 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111