24. 10. 2018 Zodpovedné podnikanie

Včelobal: balíme štýlovo a ekologicky

Rozmýšľate nad tým, ako dať stopku mikroténovým vrecúškam vo vašej domácnosti? 13. novembra nájdete na Zodpovednom trhovisku tie pravé riešenia.

Možností je viac. Hneď niekoľko z nich si môžete prísť pozrieť, vyskúšať a zakúpiť 13. novembra na Zodpovedné trhovisko v Starej tržnici. Predtým vám však predstavíme jednu z nich – ekologický Včelobal.

Včelobal je značka ručne vyrábaných voskových obrúskov, ktoré sú vhodné na skladovanie potravín. Na výrobu sa používa 100% bavlna a prírodné suroviny. Nápad vznikol tak povediac rodinne: teta Martina Gábora, ktorý stojí za značkou, sa rozhodla vyrobiť nevšedné vianočné darčeky – voskové obrúsky. Tie si zamilovala celá rodina na prvý pohľad, vôňu i dotyk. Rozhodli sa teda sprístupniť produkt každému. O tom, že je Včelobal to pravé pre každú domácnosť vás presvedčia tieto 3 dôvody…

Dôvod č. 1: Sú ekologické

Obrúsky z dielne Včelobalu sú vyrábané z bavlny a prírodných surovín. Nájdete v nich jojobový olej, živicu a vosk od včelárov z okolia Marianky pri Bratislave. Môžete ich navyše používať znova a znova. Ak je o Včeloby dobre postarané (pričom samotná značka ponúka…

Celý článok si môžete prečítať na oficiálnej stránke CEE CSR Summit 2018.

Kto sme

Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe. V týchto témach sme aj experti.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava

tel.: (421 2) 5710 8111


Instagram