10. 02. 2016 Zodpovedné podnikanie

Vďaka spoločnosti Orange Slovensko si občianske združenia v regiónoch rozdelia vyše 9 000 eur

Spoločnosť Orange pomáha ekologicky likvidovať staré telefóny už od roku 2013. Koľko mobilov zrecyklovali zákazníci za posledné štyri mesiace?

Ilustračná fotografia. ©Kevin Dooley/Flickr.com

Staré mobily opäť pomáhali

Zákazníci ich priniesli, Orange ich rozobral na dobré. Staré mobily tak opäť pomáhali. Za posledné 4 mesiace priniesli zákazníci do predajní operátora takmer 19 000 nepotrebných telefónov. Premenené na peniaze teraz podporia štyri regionálne občianske združenia.

Dlhodobá ekologická iniciatíva Orangeu „Staré mobily sú na dve veci“ ukončila v januári svoje 9. pokračovanie. Jej headline „Rozoberieme staré mobily na dobré vo vašom regióne“ oslovil v ostatných 4-och mesiacoch až 6 855 zákazníkov, ktorí sa rozhodli priniesť do neuveriteľných 18 767 telefónov. Každý z nich operátor ekologicky zlikviduje a zároveň premení na 50 centov pre neziskové organizácie. OZ Centrum environmentálnych aktivít, OZ Sosna, CEEV Živica, n.o. a DAPHNE – Inštitút aplikovanej ekológie si tak prerozdelia sumu 9 383,5 Eur.

Komu Orange pomôže v najnovšej kampani?

Zber starých mobilov bude pokračovať aj naďalej. V nasledujúcej štvormesačnej kampani, ktorá sa začala 1. februára, bude Orange za vyzbierané mobily prispievať 50 centami pre organizáciu IPčko. Zákazníci, ktorí do 31. mája 2016 donesú starý mobil, tak okrem pomoci IP-čku budú zároveň hrať každý mesiac o 10 smartfónov Samsung Galaxy S6 edge Plus black.

I vy môžete ochrániť životné prostredie

Nepotrebné mobily takto nachádzajú vďaka Orangeu a jeho zákazníkom svoje zmysluplné využitie už od roku 2013. Zákazníci môžu prispieť k ich ekologickej likvidácii a odchádzať pritom s dobrým pocitom, že prinesú pomoc vybraným občianskym združeniam. Navyše, každý mesiac súťažia o moderné nové smartfóny. Staré mobily je možné v rámci spätného zberu odovzdať v ktorejkoľvek predajni Orangeu na Slovensku.

 

 

Zdroj: TS Orange Slovensko

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111