12. 05. 2017 Zodpovedné podnikanie

Vedeli ste, že…?

Tri najväčšie zaujímavosti, ktoré sa dozviete na Fóre o firemnej filantropii 18. mája v Bratislave.

…na Slovensku máme prvé transparentné nadácie a nadačné fondy? ASFIN, teda Asociácia firemných nadácií sa rozhodla vytvoriť  Kódex transparentnej firemnej nadácie a nadačného fondu. Nadácie a fondy, ktoré sa k nemu hlásia, zaväzuje k transparentnému a podrobnému zverejňovaniu informácií o ich činnosti.  Je to preto, aby verejnosti transparentne vysvetlili, čo firemné nadácia robia, ako sú financované a kam smerujú ich rozpočty. Takáto nadácia alebo nadačný fond musí spĺňať určité kritéria – prehľadný web, údaje vo formáte „open data“, zverejnenú výročnú správu a mnohé ďalšie.

…to, že meranie dopadu vo filantropii nemusí byť vždy komplikované, nákladné a zdĺhavé? Björn Strüwer, zakladateľ nemeckej organizácie Roots of Impact a špecialista na investovanie so sociálnym dopadom, upozorňuje firmy, že rovnako dôležité ako samotné investovanie financií do sociálnych zmien je i monitorovanie a hodnotenie ich dopadu. Na to už existujú viaceré inovatívne platformy a nástroje, ktoré využívajú tzv.  „štíhle“ metodiky.

…vieme, do ktorých oblastí investujú firmy najviac svoje filantropické rozpočty? V Nadácii Pontis práve zakončujeme prípravy Filantropickej mapy Slovenska. Zistíme, ktorým témam sa najviac venujú firmy a ako tak zlepšujú sociálne či environmentálne prostredie na Slovensku.

Tiež ste zvedaví, či je to vzdelávanie, šport, sociálna inklúzia alebo boj proti korupcii? Zaujíma vás, čo to znamená pre budúcnosť našej krajiny? Ktoré nadácie a nadačné fondy sú transparentné a ako sa takou nadáciou stať? Tiež chcete poznať odpoveď na otázku, ako monitorovať a hodnotiť dopad filantropie? Dá sa vôbec na filantropiu pozerať ako na investíciu, ktorá sa oplatí? Viete, ako zvýšiť hodnotu svojich darov?

 

V tejto chvíli odpovede ešte nepoznáme. Ale na všetky tieto otázky a oveľa viac nám odpovedia tí najpovolanejší –  skvelí spíkri a skúsení profesionáli z oblasti filantropie na 9. Fóre o firemnej filantropii už 18. mája 2017. A čo je najlepšie, ešte stále sa môžete na podujatie zaregistrovať! 

 

PROGRAM A REGISTRÁCIA

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111