29. 12. 2015 Zodpovedné podnikanie

Vedia, ako na odpad!

Zlatého mravca za efektívne odpadové riešenia získala vo firemnej kategórii spoločnosť Embraco.

Ocenenie Zlatý mravec v rukách zástupcov spoločnosti Embraco.

Na 10. ročníku súťaže Zlatý mravec, ktorá vyhodnocuje najlepšie organizácie v oblasti odpadového hospodárstva na Slovensku, zvíťazilo Embraco Slovakia vo firemnej kategórii.

„Smetiarskeho Oskara“ si odniesli za účinné riešenia, ktoré odborná komisia označila v slovenských podmienkach zatiaľ za jedinečné. „Medzi projekty, čo oslovili najviac, patrí pranie handier znečistených nebezpečným odpadom – olejovými emulziami. Zaujala aj separácia komunálneho odpadu, kde dobre spolupracujeme s dodávateľom stravovacích služieb. A do tretice sme sa pochválili recykláciou kalov z obrábacích procesov. Kaly sa využívajú na výrobu vykurovacích peliet,“ konkretizuje Slávka Britaňáková, špecialistka na životné prostredie a líderka piliera Environment v systéme WCM.

Všetky tieto výsledky sú dielom dlhoročnej komunikácie so zamestnancami. Po oceneniach v oblasti inovácií či spoločenskej zodpovednosti tak ide o ďalšie uznanie aktivít Embraca na celoslovenskej úrovni.

Zlatého mravca vo firemnej kategórii prevzali za spoločnosť Embraco Slávka Britaňáková z tímu EHS a Roman Brežný z oddelenia Priemyselného inžinierstva a Údržby (viď foto).

 

Zdroj: TS Embraco Slovakia

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111