24. 11. 2017 Zodpovedné podnikanie

Vedomostné ostrovy pre základné školy spoznali svojich majiteľov

Interaktívne kiosky od Nadácie Volkswagen Slovakia pomáhajú inovatívne vzdelávať.

Nadácia Volkswagen Slovakia vyhlásila 9. novembra na výstave Bibliotéka/Pedagogika 100 vyžrebovaných škôl, ktoré získajú interaktívny kiosk plný zaujímavých vedomostí a veselých testov s bezplatným pripojením na internet na dva roky.

Cieľom projektu Vedomostné ostrovy je podpora inovatívnych foriem vzdelávania na základných školách. Tie spočívajú v prepájaní teórie s praxou, preto budú Vedomostné ostrovy nielen pre žiakov, ale aj pre učiteľov, hlavne zdrojom mnohých zaujímavých nápadov ako získané poznatky reálne využiť, nájdu v nich návody na domáce pokusy, videá či rôzne tipy, ako sa lepšie starať o životné prostredie. Časť obsahu Vedomostných ostrovov so špeciálnou aplikáciou – animovaným ostrovom ukrývajúcim interaktívne úlohy z oblastí techniky, nemeckého jazyka, ekológie a fyziky – bude dostupná aj online na stránke www.vedomostne-ostrovy.sk.

Bude obsahovať aj vedomostné kvízy a kariérne poradenstvo vo forme testu „Viem, čím chcem byť“, ktorý sa žiakom pomôže zorientovať pri výbere strednej školy. Digitálne učebnice (nemecký jazyk, dopravná výchova a fyzika)  budú dostupné len v kiosku. Viac informácií o projekte a zoznam podporených škôl nájdete tu.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111